Teismui perduota Kauno rajono gyventojo dokumentų klastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo byla

Teisėjas. Fotobankas
Kaunas
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kauno apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje dėl neteisėto 56 automobilių įgijimo ir pardavimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos organizavimo kaltinimai pareikšti 61-erių metų Kauno rajono gyventojui, turinčiam Izraelio pilietybę.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyriškis, eidamas uždarosios akcinės bendrovės direktoriaus pareigas, vykdė automobilių perpardavimo ir tarpininkavimo veiklą.

Prokuratūros teigimu, nuo 2017 metų liepos iki 2018 metų gruodžio bendrovės direktorius pagamino 56 netikras automobilių įgijimo bei jų pardavimo sutartis už daugiau kaip 352 tūkst. eurų ir jas realizavo, perduodamas nieko apie nusikalstamą veiklą nežinančiai bendrovės buhalterei.

Atliekant bendrovės mokestinį patikrinimą, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pareigūnai paprašė pateikti automobilių įsigijimo sutartis ir pinigų priėmimo kvitus. Įtariama, kad direktorius pagamino visus reikiamus dokumentus, įrašydamas kitų asmenų vardus ir šiuos netikrus dokumentus ne kartą pateikė pareigūnams.

Bendrovės direktoriui pareikšti kaltinimai dėl dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotais dokumentais bei dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo, iš viso, kaip įtariama, padarytos 6 nusikalstamos veikos.

Kaltinamasis 2017 metais jau buvo nuteistas už apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą ir organizavimą. Iš tuomet jam paskirtos 3766 eurų baudos kol kas yra išieškota tik nedidelė jos dalis.

Pastarųjų metų laikotarpyje vyras du kartus baustas administracine tvarka už netinkamą dokumentų tvarkymą ir kliudymą pareigūnams vykdyti savo funkcijas. Jam paskirta bendra 690 eurų piniginė bauda vis dar nėra sumokėta, pranešė prokuratūra.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.