Teismui perduota ginklų kontrabanda kaltinamo Vilniaus rajono gyventojo byla

court-hammer-books-judgment-law-concept_144627-30462
Vilnius
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje ginklų kontrabanda ir tarptautinių sankcijų pažeidimu kaltinamas 47 metų Vilniaus rajono gyventojas. Šiais nusikaltimais kaltinimai pareikšti ir jo vadovautai įmonei.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, tuometis įmonės direktorius ir akcininkas, veikdamas įmonės naudai, žinodamas, jog draudžiama šaunamuosius ginklus, jų dalis bei šaudmenis importuoti, eksportuoti ar gabenti per Lietuvą tranzitu iš arba į Rusiją, 2019–2021 metais į šią šalį per Kirgiziją iš Lietuvos eksportavo ginklus, jų dalis bei šaudmenis.

Pasak prokuratūros, vyras nuo 2019 metų pradžios iki 2020 metų rugpjūčio, muitinės deklaracijose nepateikdamas duomenų apie tikrąją prekių įsigijimo ar pardavimo šalį, oro keliu iš Rusijos per Kirgiziją į Lietuvą importavo beveik 1,3 tūkst. šaunamųjų ginklų, 3,3 tūkst. jų dalių bei daugiau nei 20 tūkst. šaudmenų.

Įtariama, kad 2019–2021 metais Vilniaus rajono gyventojas iš Europos Sąjungos į Kirgiziją eksportavo 406 šaunamuosius ginklus, 16 jų dalių bei daugiau nei 500 tūkst. šaudmenų, žinodamas, jog po to ginklai bus perduodami Rusijoje esančioms įmonėms ir fiziniams asmenims.

Tyrimo duomenimis, vyras, siekdamas gauti leidimus ginklų, jų dalių ir šaudmenų importui arba eksportui, Policijos departamento licencijavimo skyriui pateikdavo dokumentus, kuriuose, manoma, tyčia nebūdavo pateikiami ginklus identifikuojantys duomenys, nurodantys jų įsigijimo šalį.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui, pranešė prokuratūra.