Teismui perduota byla dėl lietuvio gabentos keturių kilogramų kokaino kontrabandos

Teismui perduota byla dėl lietuvio gabentos keturių kilogramų kokaino kontrabandos
Kalvarija
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Prokuratūra Kauno apygardos teismui perdavė bylą dėl labai didelio kiekio kokaino kontrabandos bei dokumentų klastojimo, disponavimo suklastotais dokumentais.

Kaip penktadienį pranešė prokuratūra, šių metų gegužės 17 dieną ties buvusiu Kalvarijos pasienio punktu muitinės pareigūnai sustabdė automobilį „Seat Altea XL“, jo vairuotojas lietuvis G. Š. tikino, jog grįžta iš kelionės.

Bylos duomenimis, pastarasis kalbėjo nerišliai, nesugebėjo paaiškinti kelionės tikslo.

Pareigūnams atlikus automobilio patikrą, aptikta slėptuvė – valdoma elektromagnetais ir atsiverianti vieno mygtuko paspaudimu. Joje rasti keturi paketai su baltais milteliais – iš viso daugiau nei keturiais kilogramais kokaino.

G. Š. taip pat kaltinamas disponavimu suklastotu dokumentu.

Muitinės Kriminalinės tarnybos atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, jis Jonavos rajone kitam asmeniui perdavė savo nuotraukas, organizavo netikrų dokumentų pagaminimą. Už padirbtą vairuotojo pažymėjimą bei asmens tapatybės kortelę G. Š. kitam asmeniui perdavė 500 eurų.
 
Lietuviui pareikšti kaltinamai dėl kontrabandos, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu bei dėl dokumentų suklastojimo arba disponavimo suklastotais dokumentais.

Pasak prokuratūros, didžiausia numatoma bausmė – laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.