Teismui perduota byla dėl Kretingos rajone padegto namo bei pasikėsinimo nužudyti

4848_a5a70b33bebed1c994ea22bf6f798f66
Kretinga
Policijos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prokuratūra praneša, kad teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl pasikėsinimo nužudyti visuotinai pavojingu būdu bei didelės vertės svetimo turto sugadinimo pareikšti 52 metų Šiaulių rajono gyventojui.

„Surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, kad pernai lapkritį kaltinamasis degiu skysčiu apipylė Kretingos rajone esantį namą bei jo kieme stovėjusį kemperį ir juos padegė. Turimais duomenimis, tokį Šiaulių rajono gyventojo elgesį iššaukė dėl finansinių nesutarimų kilęs konfliktas su byloje nukentėjusiuoju pripažintu verslininku“, – nurodoma Prokuratūros pranešime.
 
Skoloje likęs kaltinamasis, kaip įtariama, kerštaudamas padegė nukentėjusiojo gyvenamąjį namą ir taip kėsinosi į jo gyvybę. Tačiau šeimininko, kilus gaisrui, namuose nebuvo. Nuo liepsnų teko gelbėtis dviem nukentėjusiojo šeimos nariams, kurių vienas nepilnametis. Skaičiuojama, kad tokiais veiksmais padaryta žala siekia daugiau nei 240 tūkst. eurų.
 
Vyrui pareikšti kaltinimai dėl turto sunaikinimo ir sugadinimo (LR BK 187 str. 2 d.). Už tai asmenys griežčiausiai gali būti baudžiami laisvės atėmimu iki penkerių metų. Šiaulių rajono gyventojas taip pat kaltinamas ir pasikėsinimu nužudyti (LR BK 22 str. 1 d., 129 str. 2 d. 7 p. ir 9 p.). Už tokią nusikalstamą veiką asmenys gali būti baudžiami laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.
 
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.