Teismui perduota bendrovės prekes perpardavinėjusio mažeikiškio byla

ebb8a45e09089825997b4f9bef9070b98c6cb3bd
Mažeikiai
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Teismui perduota baudžiamoji bylą dėl galimo turto pasisavinimo iš vienos uždarosios akcinės bendrovės Mažeikių mieste. Kaltinimai pareikšti 35-erių mažeikiškiui, kuris anksčiau teistas už nusikaltimus, susijusius su sukčiavimu ir dokumentų klastojimu.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis, dirbęs prekių pirkimo specialistu vienoje Mažeikių bendrovėje, užsiimančioje statybos darbais, sugalvojo būdą, kaip gauti pinigų įmonės vardu perkant prekes ir jas parduodant kitiems asmenims.
 
Surinkta įrodymų, kad šių metų kovo–gegužės mėnesiais vyras bendrovės vardu, manoma, iš tiekėjų pirko du kieto kuro katilus, akmens vatą, mūro blokų, plokščiųir kitų prekių, kurių vertė – beveik 6 tūkstančiai eurų.
 
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad uždarajai akcinei bendrovei būdavo išrašomos sąskaitos faktūros už įsigytas prekes, įmonė apmokėdavo sąskaitas, o kaltinamasis, buvęs darbuotojas, visas šias įgytas prekes parduodavo tretiesiems asmenims.
 
Pinigų už parduotas prekes pastarasis į bendrovės sąskaitą neįnešdavo. Minėtas prekes pagal skelbimus įsigijo žmonės iš įvairių vietovių – Panevėžio rajono, Kelmės rajono, Šiaulių ir Mažeikių miestų. Kaltinamasis kaltės nepripažįsta.
 
Šioje byloje uždaroji akcinė bendrovė pateikė civilinį ieškinį dėl 5840,96 eurų turtinės žalos atlyginimo.
 
Baudžiamasis kodeksas už turto pasisavinimą numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 3 metų.
 
Byla perduota nagrinėti Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmams.