Teismas už nedalyvavimą posėdyje piniginėmis baudomis nubaudė penkis kaltinamuosius riaušių prie Seimo byloje

6464802b2e21820230517zged037_1
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus miesto apylinkės teismas piniginėmis baudomis nubaudė penkis kaltinamuosius riaušių prie Seimo byloje. Baudos paskirtos už nedalyvavimą teismo posėdyje.

Trečiadienį riaušių prie Seimo bylą nagrinėjantis teisėjas Mindaugas Striaukas paskelbė, kad teismas baudas kaltinamiesiems Almantui Bimbai, Stanislav Gaidulevič, Žydrūnui Kamarovui, Anton Matiukov ir Adelinai Sabaliauskaitei skyrė už nedalyvavimą sausio 10 d. vykusiame teismo posėdyje.

Minėti penki kaltinamieji nubausti 300 eurų dydžio baudomis.

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos atleista mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.