Teismas už kyšininkavimą buvusiai Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorei V. Grigienei skyrė 45 tūkst. eurų baudą

232af9f703e5e4829ae744ff752c707599109e3c
Panevėžys
Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Panevėžio apylinkės teismas buvusiai Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorei Violetai Grigienei už kyšininkavimą skyrė 45 tūkst. eurų bauda.

V. Grigienei taip pat uždrausta penkerius metus eiti vadovaujančias pareigas bei iš jos konfiskuota 600 eurų.
 
Teismas konstatavo, kad Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė praėjusių metų vasarą tiesiogiai, savo naudai priėmė kyšius iš 7 pacientų.
 
Ikiteisminio tyrimo metu 4 asmenys pripažino davę kyšius V. Grigienei. Jie nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą. Dar 4 asmenys šioje byloje buvo teisiami dėl papirkimo.
 
Kyšius davusiems V. Č. ir V. G. skirtos atitinkamai 3 tūkst. ir 7,5 tūkstančių eurų baudos. Papirkimu kaltintos V. A. ir R. B. atleistos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir baudžiamoji byla joms nutraukta. Vis dėlto joms skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų įmoka į nukentėjusių nusikaltimų asmenų fondą, o V. A. priteista atlyginti 150 eurų teismo proceso išlaidų valstybei dėl būtinojo gynėjo dalyvavimo, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
 
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.