Teismas trims mėnesiams pratęsė suėmimą dvimetės sumušimu Raseiniuose įtariamam vyrui

Raseiniai
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šiaulių apylinkės teismas penktadienį trims mėnesiams pratęsė suėmimo terminą mažametės mergaitės sužalojimu Raseiniuose įtariamam vyrui, pranešė prokuratūra.

Pratęsti suėmimą teismo prašė ikiteisminį tyrimą dėl dvimetės sužalojimo organizuojanti prokurorė Jūratė Tamašauskienė.  

Kaip pranešė prokuratūra, griežčiausią kardomąją priemonę asmeniui teismas skyrė atsižvelgdamas į tai, kad įtariamasis gali slėptis nuo teisėsaugos pareigūnų ir daryti naujas nusikalstamas veikas.

Šiuo metu ikiteisminis tyrimas yra tęsiamas, toliau atliekami nusikalstamos veikos atskleidimui reikšmingi procesiniai veiksmai.

Kita įtariamoji – sužalotos mergaitės motina – išleista į laisvę, jai skirta kita intensyvi priežiūra 4 mėnesiams, dėvint elektroninė stebėjimo prietaisą.

Ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus mažametės sveikatos sutrikdymo buvo pradėtas praėjusių metų gruodžio 26 dieną. Išvakarėse 2 metų mergaitė dėl kūno sužalojimų iš Raseinių ligoninės buvo atvežta į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikas.

Gruodžio 28 dieną byloje įtarimai pareikšti mažametės mamai ir šios draugui. Abiem įtariamiesiems buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Mažametės mamai suėmimas skirtas mėnesiui, jos draugui – dviem mėnesiams. Pastarojo gynėja kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti teismo nutartį dėl suėmimo, tačiau šių metų sausio 25 dieną Šiaulių apygardos teismas gynėjos skundą atmetė.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų mažamečio sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 12 metų.