Teismas sprendimą dėl K. Tubio pašalinimo iš rinkimų skelbs antradienio pavakarę

Anykščiai
Pexels.com nuotr.
Paulius Perminas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nutartį dėl Kęstučio Tubio prašymo panaikinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą dėl jo, kaip kandidato į merus, registracijos panaikinimo, skelbs antradienio pavakarę, BNS informavo teismo atstovė.

„Sprendimo paskelbimas atidėtas. Bus skelbiamas šiandien, 16.30 valandą“, – informavo LVAT atstovė Neringa Lukoševičienė.

Kovo 7 dieną VRK iš Anykščių rajono mero rinkimų antrojo turo pašalino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą K. Tubį, nes Panevėžio apygardos teismas pateikė išaiškinimą, kad dėl prekybos poveikiu nuteistam politikam skirta bausmė – atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje – apima ir draudimą dirbti renkamas pareigas.

Per pirmąjį rinkimų turą K. Tubis Anykščiuose surinko daugiausia – 29,39 proc. – rinkėjų balsų.

Jį pašalinus iš tolesnės kovos, antrajame mero rinkimų ture liko rungtis mažiau balsų gavę politikai – antrą vietą užėmęs socialdemokratas Dainius Žiogelis ir trečiuoju likęs dabartinis meras konservatorius Sigutis Obelevičius.

Buvęs Anykščių rajono meras K. Tubis vasario pradžioje Panevėžio apygardos teismo pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta beveik 10 tūkst. eurų bauda, taip pat atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Iš rinkimų prieš antrąjį turą dėl panašių aplinkybių buvo pašalinta ir kandidatė į Visagino meres Dalia Štraupaitė, politikę VRK į rinkimus grąžino išankstinio balsavimo išvakarėse pirmadienį, sulaukusi Lietuvos apeliacinio teismo pakeisto sprendimo.

Merų rinkimų antrasis turas vyks kovo 19 dieną, išankstinis balsavimas prasidėjo antradienį.