PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2022 m. Balandžio 28 d. 17:21

Teismas skyrė priverstinį gydymą nužudyti dukrą mėginusiai motinai

Šiauliai

Etaplius.lt nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


214615

Šiaulių apygardos teismas skyrė priverstinį gydymą moteriai, bandžiusiai nužudyti savo mažametę dukrą.

Teismas pripažino, kad baudžiamojo įstatymo uždraustą veiką moteris padarė būdama nepakaltinama, ketvirtadienį pranešė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Nutartimi moteriai nuspręsta taikyti priverčiamąją medicinos priemonę – priverstinį gydymą – stacionarinį stebėjimą specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje sustiprinto stebėjimo sąlygomis.

Pernai rugpjūčio viduryje viename Šiaurės Lietuvoje esančiame mieste motina vidurnaktį savo kūnu užgulė miegančią mažametę dukrą, kėsindamasi nužudyti, be jokios priežasties tyčia du kartus peiliu dūrė mažametei į kairę krūtinės ląstos pusę, taip padarydama nukentėjusiajai sužalojimus. Jie sukėlė pavojų mergaitės gyvybei.

Tačiau baudžiamojo įstatymo uždraustų veiksmų moteris nebaigė dėl nuo jos valios nepriklausančių priežasčių, nes kitame kambaryje buvusi mergaitės močiutė išgirdo anūkės pagalbos šauksmą ir, atbėgusi į kambarį, nustūmė dukterį nuo užgultos mergaitės.

Savo kambaryje žiūrėdama televizorių ji išgirdo anūkės šauksmą. Liudytojos žodžiais, tai nebuvo verksmas, nes mergaitė šaukė „skauda“. Močiutė šoko iš lovos, įbėgo į dukters ir anūkės kambarį. 

Atplėšusi nuo mergaitės dukterį, ji savo dukters rankoje pamatė peilį. Pasak liudytojos, tada ji buvo labai sutrikusi. Moteris teigė girdėjusi, kaip dukra išbėgo iš namų ištardama žodžius „laiminu tave“, kurie, pasak liudytojos, buvę skirti anūkei.

Sužalota mergaitė močiutei pasakė Bendrojo pagalbos centro telefono numerį, kuriuo moteris ir iškvietė medikus. Kaip vėliau konstatavo medikai, mergaitei buvo sužaloti plaučiai, mažąją pacientę teko operuoti nedelsiant.  

Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos atliktos teismo psichiatrijos, psichologijos ekspertizės metu nustatyta, kad motina dėl psichikos sutrikimo negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų.

Anot specialistų, moteris dėl savo psichikos būsenos negali visiškai aiškiai suprasti teisiškai svarbių baudžiamojo įstatymo uždraustos veikos padarymo aplinkybių, dėl savo psichikos būsenos yra socialiai pavojinga.

BNS