Teismas pripažino uostamiesčio poliklinikos vyr. gydytoją pažeidus viešuosius ir privačius interesus

444178342c5f05c8b3af57216e844c9b811740a5 (6)
Klaipėda
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus apygardos teismas atmetė Klaipėdos miesto vyriausiosios gydytojos Loretos Venckienės skundą, kuriuo ji prašė panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą ir nutraukti tyrimą, ir pripažino moterį pažeidus viešuosius ir privačius interesus.

„Skundžiamu sprendimu pripažinta, kad pareiškėja, būdama Klaipėdos miesto poliklinikos vyriausiąja gydytoja, priėmusi įmonės, su kuria poliklinika buvo sudariusi sutartis, 2020 m. gruodžio 23 d. pirktas prekybos centro „Akropolis“ dovanų korteles, pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas, draudžiančias priimti dovanas, jeigu jos susijusios su tarnybine padėtimi ar tarnybinėmis pareigomis“, – nurodoma teismo nutartyje.
 
Tuo metu teismui pateiktame skunde gydytoja nurodė, kad per kratą rastas dovanų korteles ji pati pirko šeimos nariams ir to, kad jas įsigijo iš įmonės „Limeta“, nežinojo. Be to, įsigydama šias korteles neturėjo jokio asmeninio suinteresuotumo, nes viešieji pirkimai, kuriuos laimėjo įmonė „Limeta“ ir kuriuos organizavo jos vadovaujama Poliklinika, jau buvo pasibaigę, šie konkursai nebuvo apskųsti nei Viešųjų pirkimų tarnybai, nei teismui. Taigi nebuvo jokio interesų konflikto.
 
Tačiau skunde išdėstyti moters argumentai teismo neįtikino.
 
„Pareiškėjos skunde nurodyti argumentai dėl dovanų kortelių įsigijimo aplinkybių yra ne tik nelogiški, bet ir prieštarauja byloje esantiems įrodymams. Pažymėta, kad pareiškėja gautų dovanų – dovanų kortelių – nedeklaravo, jų neatsisakė ir negrąžino, kol jos nebuvo paimtos prievarta“, – teigia teismas.
 
Atsižvelgus į visas aplinkybes, konstatuota, kad VTEK pagrįstai pripažino moterį pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas.