Teismas pripažino, kad penkis sklypus Rusijos piliečiai įsigijo neteisėtai

20171017_150748
Druskininkai
Asociatyvi BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kauno apygardos teismas pripažino, kad penkis sklypus Druskininkų savivaldybėje Rusijos piliečiai įsigijo neteisėtai, sandoriams pritaikyta modifikuota restitucija.

Byloje nustatyta, jog Rusijos piliečiai, žinodami, jog Lietuvos Konstitucija draudžia subjektui, kuris neatitinka Lietuvos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijų, nuosavybės teise įsigyti žemę, ją įsigijo statytinio asmens – Žemės ūkio bendrovės vardu, trečiadienį pranešė prokuratūra.

Visų bylos aplinkybių kontekste nustatyta, jog pagrindinis bendrovės įsteigimo tikslas buvo Rusijos piliečiams, prisidengiant juridiniu asmeniu, įgyti Lietuvos žemę.

Nors bendrovė oficialiai nurodė, jog pagrindinis jos veiklos objektas yra bitynas, bičių auginimas, bičių produktų gavyba bei realizavimas, surinkti duomenys parodė, kad bendrovė deklaruojamos veiklos nevykdo, o pajamų nėra gavusi.

Valstybinės mokesčių inspekcijos patikrinimo metu taip pat nenustatyta, kad ši bendrovė vykdytų deklaruojamą ar kitą veiklą, kuriai reikalingi nuosavybės teise įsigyti žemės sklypai.

Teismas, vadovaudamasis sąžiningumo ir teisingumo principais, pritaikė modifikuotą restituciją – žemės sklypus ir jų dalis gražino fiziniams ir juridiniams asmenims, iš kurių šie žemės sklypai buvo įgyti.

Už įgytus žemės sklypus sumokėtos atitinkamos pinigų sumos buvo užskaitytos kaip valdymo ir naudojimosi pardavėjams priklausantys už žemę mokesčiai, apimantys laikotarpį nuo pripažintų negaliojančiais sandorių sudarymo iki teismo sprendimo įsiteisėjimo. 

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Skaitykite savo miesto naujienas!