Teismas: „Panevėžio stiklas“ privalo atlyginti 0,5 mln. eurų žalą dėl netinkamų butelių

Panevėžys
BNS/Fotobankas nuotr.
Valdas Pryšmantas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Netinkamos kokybės butelius sidrui tiekusi stiklo gamybos bendrovė „Panevėžio stiklas“ privalo atlyginti 415,6 tūkst. eurų žalą putojančio vyno ir kitų alkoholinių gėrimų gamintojai „Italiana LT“ bei 58 tūkst. eurų nuostolį draudimo bendrovei „Lietuvos draudimas“, nusprendė teismas.

Panevėžio apygardos teismas sausio 4-ąją patenkino „Italiana LT“ ir „Lietuvos ir draudimo“ prašymus priteisti butelių gamintojos padarytą žalą.

„Teismas sprendžia, jog šiuo atveju egzistuoja atsakovės „Panevėžio stiklas“ neteisėti veiksmai, kaip civilinės atsakomybės sąlyga“, – rašoma teismo nutartyje.

Pasak teismo, „Panevėžio stiklas“ žalą bendrovėms turi atlyginti lygiomis dalimis per 36 mėnesius.

2021 metais Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, kad „Italiana LT“ turi padengti 236,2 tūkst. eurų nuostolius Švedijos alkoholinių gėrimų gamintojai „Kopparbergs Bryggeri“ – pastaroji vienašališkai nutraukė sutartį po to, kai Lietuvoje išpilstyta 350 tūkst. butelių gėrimo partija, išvežus ją pirkėjams į Jungtinę Karalystę, pasirodė esanti nekokybiška: buteliai sproginėjo, dėl to tiekėjas siuntą turėjo atšaukti.

„Lietuvos draudimas“ Švedijos įmonei atlygino dalį patirtos žalos – 58 tūkst. eurų.

Įsiteisėjus šiam sprendimui „Italiana LT“ ir „Lietuvos draudimas“ patirtą žalą atlyginti pareikalavo iš „Panevėžio stiklo“, tačiau ši teisme savo kaltę neigė ir siekė įrodyti, kad ji dėl sprogusių butelių nekalta, nes su „Italiana LT“ nebuvo sutarta dėl konkretaus jų gamybos standarto, tad jiems buvo taikomas vidinis standartas.

Kitoje byloje Kauno apygardos teismas gruodžio pabaigoje „Panevėžio stiklui“ iš „Italiana LT“ priteisė 87 tūkst. eurų skolą už pristatytus, bet neapmokėtus butelius. 

Panevėžio apygardos teismo sprendimas gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.