PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gegužės 31 d. 14:13

Teismas: P. Baršauskas supainiojo viešuosius ir privačius interesus

Kaunas

P. Baršauskas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


39802

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė buvusio Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus Petro Baršausko skundą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai panaikinti sprendimą, kad jis pažeidė Viešųjų ir privačių ryšių valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas.

Buvęs KTU rektorius P. Baršauskas prašė teismo panaikinti kaip neteisėtą ir nepagrįstą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2018-01-17 sprendimą, kuriuo pripažinta, kad, Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybai pateikęs šio universiteto darbuotojų parengtus, su jo habilitacijai pateiktos monografijos tyrimu susijusius asmeninio pobūdžio raštus, jis pasinaudojo universiteto žmogiškaisiais ištekliais ne tarnybos tikslais ir pažeidė Viešųjų ir privačių ryšių valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą ir įvertinęs nustatytas faktines aplinkybes, padarė išvadą, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas motyvuotas, pagrįstas objektyviais duomenimis ir teisės aktų normomis, todėl pareiškėjo skundą atmetė kaip nepagrįstą. Teismas konstatavo, kad komisija teisėtai ir pagrįstai nusprendė pripažinti, kad P. Baršauskas, Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybai pateikęs universiteto darbuotojų parengtus, su jo habilitacijai pateiktos monografijos tyrimu susijusius asmeninio pobūdžio raštus, pasinaudojo universiteto žmogiškaisiais ištekliais ne tarnybos tikslais ir pažeidė įstatymo nuostatas. Teisėjų kolegija, kurios pirmininkas ir pranešėjas Rytis Krasauskas, pritaria VTEK išvadai, kad P. Baršauskas, gavęs Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos raštus, būdamas rūpestingas ir atidus vadovas, suprato (galėjo ir turėjo suprasti), jog tyrimas atliekamas ne dėl KTU rektoriaus veiklos, o dėl jo, kaip privataus asmens, habilitacijai pateiktos monografijos. Pareiškėjas šiuo atveju privalėjo pats asmeniškai pateikti atsakymus. Teismo nuomone, VTEK pagrįstai konstatavo, kad pareiškėjo pasirašyti, tačiau jo vardu universiteto darbuotojų parengti asmeninio pobūdžio raštai patvirtina, jog tokiais buvusio rektoriaus veiksmais universiteto darbuotojai buvo atitraukti nuo tiesioginio jų darbo funkcijų vykdymo, o pareiškėjas, pasinaudodamas einamomis pareigomis, gavo asmeninės naudos sau.

Pasak teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Sigitos Jacinevičienės-Baltaduonės, sprendimas apeliacine tvarka per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

ELTA