Teismas nusprendė atvesdinti į posėdį paauglių tvirkinimu kaltinamą A. Ulvydą

Kaunas
Youtube.com stopkadras
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kauno apylinkės teismo sprendimu 33 nusikalstamas veikas, susijusias su jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimu, įtariamas padaręs Algimantas Ulvydas į kitą teismo posėdį bus atvesdintas.

Antradienį teismas nusprendė atvesdinti A. Ulvidą i posėdį, kuris vyks balandžio 5 dieną, BNS informavo teismo atstovė Indrė Cvilikaitė. Šiame posėdyje taip pat bus sprendžiama ir dėl namų arešto skyrimo. Kaltinamuosius į posėdį paprastai pristato policija.

Pirmadienį Kauno apylinkės teisme turėjo vykti posėdis, jame turėjo būti sprendžiama dėl apykojės kaltinamajam uždėjimo. Tačiau 47 metų A. Ulvidas posėdyje nepasirodė dėl ligos, dėl tos pačios priežasties neįvyko ir posėdis kovo 8-ąją. Dėl šios priežasties kreiptasi į teismą su prašymu vyrą atvesdinti. 

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje  A. Ulvidas kaltinamas padaręs 33 nusikalstamas veikas, susijusias su jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimu. Vyras taip pat kaltinamas disponavimu pornografinio turinio dalykais.

Šiuo metu kaltinamasis yra įpareigotas periodiškai registruotis policijos įstaigoje, jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, įpareigojant kaltinamąjį nepasišalinti iš gyvenamosios vietos, nesilankyti prie mokyklų, progimnazijų, gimnazijų ir nebendrauti jokia forma bei neieškoti ryšių su moteriškos lyties atstovėmis iki 16 metų bei nukentėjusiosiomis.

Šioje byloje yra 25 nukentėjusieji ir 193 liudytojai.

Dar vasarį prokuroras kreipėsi į teismą, prašymas kaltinamajam A. Ulvidui sugriežtinti kardomąsias priemones ir vietoje rašytinio pasižadėjimo neišvykti skirti intensyvią priežiūrą, kartu uždraudžiant lankytis prie ugdymo įstaigų ir nebendrauti su nepilnametėmis (iki 18 metų amžiaus), taip pat su nukentėjusiosiomis ir kitais šioje byloje liudytojais apklaustais asmenimis, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Pasak prokurorų, sprendimas kreiptis į teismą dėl kardomosios priemonės priimtas reaguojant į visuomenės susidomėjimą ir remiantis Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate vasarį gautu pranešimu.

Pranešime buvo nurodyta, jog Kaune, Pramonės prospekte, pastebėtas automobilis „Ford“, kurio vairuotojas A. Ulvidas atvyko į degalinę kartu su nepilnamete, gimusia 2007 metais.

Balandžio 3 dieną Kauno teismas skelbs nuosprendį A. Ulvidui kitoje byloje dėl tvirkinimo, tyrimui vadovaujantis prokuroras teismo prašo jam skirti  subendrintą bausmę pagal keturis epizodus.

Už nusikaltimus prieš penkias mergaites vyrui prašoma skirti dvejų metų ir dešimties mėnesių laisvės atėmimą, suimti jį teismo salėje.

Kaunietis jau anksčiau buvo nuteistas už mergaičių tvirkinimą – jis buvo teisiamas už tai, kad nuogas šokdavo paauglėms. Vyras tvirtino, kad mergaitės jį susirasdavo pačios.