Teismas netenkino nuteistojo prašymo išeiti į laisvę anksčiau

Teisėjas. Fotobankas
Kaišiadorys
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai netenkino dėl daugybės nusikalstamų veikų ir vadovavimo ginkluotam nusikalstamam susivienijimui nuteisto vyro prašymo dėl lygtinio paleidimo į laisvę.

Kaip praneša teismas, komisija nurodė, jog nuteistasis T. Č. neturi galiojančių nuobaudų bei už gerą elgesį, darbą, dalyvavimą pozityvaus užimtumo priemonėse buvo skatintas. Anot komisijos, jis taip pat motyvuotai tęsia darbinę veiklą, aktyviai dalyvauja resocializacijos programose bei pozityvaus užimtumo priemonėse, palaiko socialinius ryšius su artimaisiais.

Tačiau Kauno apygardos prokuratūros prokuroro komisijos nutarimas neįtikino ir jis teismo prašė komisijos nutarimo dėl lygtinio paleidimo netvirtinti. Atsižvelgęs į surinktus duomenis ir prokuroro nuomonę, teismas teikimą atmetė ir T. Č. lygtinio paleidimo nusprendė netaikyti.

„Nors nuteistasis yra atlikęs privalomai atliktinos bausmės dalį, siekiant lygtinio paleidimo, tačiau vien tik tokio formalaus pagrindo nepakanka. Teismas pažymėjo, jog socialinio tyrimo išvados duomenys patvirtino, kad vertinant nuteistojo T. Č. nuostatų ypatumus, stebimas tam tikras kriminalinių nuostatų palaikymas, kas reiškia, kad nuteistasis nekeičia savo pažiūrų, nesiekia savo elgesio korekcijos kreiptis tik pozityvia, moralinėmis nuostatomis paremta, linkme“, – nurodoma teismo nutartyje.