Teismas neatvėrė buvusio „darbiečio“ E. Garackevičiaus bylos: posėdis nukeltas į kitą savaitę

resize-700x500-temide
Druskininkai
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kauno apygardos teismas pirmadienį nepradėjo nagrinėti su hašišu pareigūnų pagauto buvusio Darbo partijos nario Edvino Garackevičiaus bylos, nes posėdyje nepasirodė vienas kaltinamųjų ir du advokatai.

„Posėdis neįvyko, nes neatvyko vienas kaltinamasis ir du advokatai. Tai byla nepradėta nagrinėti, nepagarsintas kaltinamas aktas“, – Eltai teigė Kauno apygardos teismo atstovė Milda Kryžė.

Bylos posėdis nukeltas į vasario 15 d.

Baudžiamojoje byloje be E. Garackevičiaus kaltinimai yra taip pat pateikti dar dviem asmenims – Audriui Porozovui ir Žydrūnui Drūčiui.

Teismui perduotoje byloje inkriminuojamos veikos pagal kelis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Asmenys byloje kaltinami dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, taip pat neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

ELTA primena, kad praėjusių metų sausį į Druskininkų savivaldybės tarybą tuomet kandidatavęs Darbo partijos narys E. Garackevičius buvo sulaikytas teisėsaugos. Jo automobilyje rastas didelis kiekis narkotinių medžiagų – daugiau nei pusė kilogramo hašišo.

E. Garackevičiui įkliuvus teisėsaugai su narkotinėmis medžiagomis, Darbo partija suskubo pašalinti politiką iš partijos ir „darbiečių“ kandidatų į Druskininkų savivaldybės tarybą sąrašo. Jame jis užėmė pirmą poziciją.

Darbo partija dėl politiko šalinimo iš rinkimų sąrašo kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, tačiau komisija E. Garackevičiaus iš sąrašo nepašalino, argumentuodama, kad numatyti terminai prašymų pašalinti iš rinkiminių sąrašų pateikimui yra pasibaigę. Darbo partija šį VRK sprendimą apskundė teismui, tačiau teismas partijos skundą atmetė.