PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Spalio 31 d. 14:21

Kuršių nerijoje atliekas pylusi įmonė turės atlyginti 5,2 mln. eurų žalą

Neringa

Lietuvos apeliacinis teismas / ELTA

BNSŠaltinis: BNS


326977

Statybines atliekas Kuršių marių nacionaliniame parke pylusi bendrovė „Akordas 1“ ir du jos vadovai turės atlyginti 5,2 mln. eurų žalą aplinkai, nusprendė teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas netenkino bendrovės direktoriaus Gintauto Matulevičiaus ir jo pavaduotojo Mindaugo Karpičiaus prašymo panaikinti Klaipėdos apygardos teismo sprendimą juos pripažinti kaltais dėl žalos aplinkai padarymo ir saugomų teritorijų suniokojimo.

„Teismas, iš naujo įvertinęs byloje surinktus įrodymus, konstatavo, kad apygardos teismas pagrįstai nuteistuosius pripažino kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų, kadangi byloje surinktais įrodymais įrodyta, jog ,,Akordas 1“ darbuotojai su bendrovės direktoriaus ir jo pavaduotojo žinia išpylė statybines atliekas“, – ketvirtadienį išplatintame pranešime teigė Apeliacinis teismas.

Bendrovė saugomose Kuršių nerijos teritorijose ant miško ir grunto kelių pylė frezuotą asfaltą.

„Akordo 1“ vadovai prašė juos ir įmonę išteisinti, nes, anot jų, frezuotas asfaltas, susidaręs griaunant rekonstruojamą gatvę, nėra statybinės atliekos ir jis galėjo būti panaudotas Kuršių nerijos keliams tvarkyti, o žala aplinkai nebuvo padaryta. Be to, pabrėžė jie, visi darbai buvo atliekami Neringos savivaldybės administracijos iniciatyva ir prašymu.

Apeliacinis teismas, nepakeitė Klaipėdos apygardos teismo sprendimo G. Matulevičiui skirti 25 tūkst. eurų, M. Karpičiui – 20 tūkst. eurų, o bendrovei – 50 tūkst. eurų baudas.

Tačiau jis nusprendė, kad apygardos teismo numatyta 4,9 mln. eurų atlygintina žala aplinkai yra per maža bei priteisė dar 0,37 mln. eurų – iš viso 5,2 mln. eurų.

„Apygardos teismas nepagrįstai susiaurino nuteistiesiems pareikštą kaltinimą, pašalinęs aplinkybę, jog nuteistieji privalo atsakyti ir už 80,773 tonų frezuoto asfalto išpylimą konkrečioje teritorijoje, ir atitinkamai nepagrįstai civiliniam ieškovui priteisė mažesnę turtinę žalą“, – konstatavo teismas.

Tyrimo duomenimis, 2020 metų gegužės–rugsėjo mėnesiais, įgyvendinant Neringoje esančios Taikos gatvės dalies rekonstrukciją, beveik 2 tūkst. tonų rekonstrukcijos metu susidariusių statybinių atliekų – frezuoto asfalto – buvo neteisėtai išpilta ir išstumdyta valstybės saugomose teritorijose. Taip suformuoti trys keliukai.

Neringos savivaldybės administracijos atstovai anksčiau teismui tvirtino, kad savivaldybė derino schemas dėl aplinkkelio suformavimo, prašydama sutvarkyti miško kelią, tačiau pilti smulkinto asfalto neleido.

Anot prokuroro, išpilant minėtą kiekį frezuoto asfalto, į aplinką pateko kenksmingų medžiagų – arseno, švino, chromo, vario, cinko, nikelio, švino ir kitų, taip buvo padaryta žala Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, Parnidžio ir Alksnynės kraštovaizdžio draustiniams, taip pat vadinamajai Penkių kalvelių gyvenvietei.

Apeliacinio teismo sprendimas per tris mėnesius nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

#ATLIEKOS#KURŠIŲ NERIJA#TEISMAS