Teismas galutinai uždraudė kirsti ir genėti medžius Trakų senamiestyje

Trakai
Trakų rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Trakų valdžia teisme galutinai pralaimėjo ginčą su aplinkosaugininkais dėl medžių kirtimo ir genėjimo miesto senamiestyje.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) sausio 11 dieną galutinai atmetė savivaldybės skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, panaikinusį savivaldybės išduotą leidimą kirsti saugotinus medžius.

„Trakų rajono savivaldybės administracija leidimą išdavė pažeisdama Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašo reikalavimus“, – skelbia LVAT nutartis.

Pagal savivaldybės išduotą leidimą Trakų Lukos ir Galvės ežerų pakrantėse, Karvinės bei Bažnytėlės salose, Vytauto ir Karaimų gatvėse pernai planuota nukirsti ar nugenėti 312 medžių, tačiau Aplinkos apsaugos departamentas nurodė stabdyti šiuos darbus.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pernai lapkritį patenkino aplinkosaugininkų prašymą ir leidimą panaikino. 

Savivaldybė skundė šio teismo sprendimą ir bandė įrodyti, kad gavus finansavimą iš Europos Sąjungos atsirado gera proga sutvarkyti ne tik visiškai avarinius medžius, bet ir apgenėti sausas šakas bei prašviesinti medžių lajas.

Šiuos darbus už maždaug 17 tūkst. eurų turėjo atlikti bendrovė „Losrita“.