Teismas baigė nagrinėti paauglės nužudymu Šiauliuose kaltinamų jaunuolių bylą

9ff490c65d61f82fdc8295830eafd2dda33a7cc6
Šiauliai
Etaplius.lt nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Šiaulių apygardos teismas pirmadienį baigė nagrinėti paauglės nužudymu Šiauliuose kaltinamų jaunuolių bylą.

„Teismas išeina rašyti nuosprendžio, jis bus skelbiamas lapkričio 8 dieną“, – BNS sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Dalis kaltinamųjų atsiprašė nužudytos paauglės artimųjų, jie tikisi švelnesnių bausmių.

„Gailiuosi, kad taip pasielgiau, gailiuosi, kad taip įvyko“, – per posėdį sakė nužudymu kaltinama nepilnametė. 

Kai skelbė BNS, paauglės nužudymu Šiauliuose kaltinamus jaunuolius prokuratūra rugpjūčio pabaigoje paprašė nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis nuo 10 iki 20 metų.

Nusikaltimo padarymo metu ir dabar nepilnamete esančiai 2007 metais gimusiai I. Z. prokuratūra už nužudymą prašo skirti 10 metų laisvės atėmimo, tai griežčiausia bausmė, kokią paprastai Lietuvoje galima skirti nepilnamečiam asmeniui.

Dar du kaltinamuosius nužudymu – 23 metų Edviną Braziulį ir Osvaldą Žvirgždą – prašoma nuteisti po 20 metų laisvės atėmimo.

O. Žvirgždo brolį Edviną Žvirgždą prašoma pripažinti kaltu dėl nusikaltimo slėpimo ir skirti jam devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Prašoma įpareigoti jaunuolį pusmetį dalyvauti elgesio taisymo programose. Jis nužudymu nebuvo kaltinamas.

Nepilnametė mergina ir du jaunuoliai yra kaltinami tuo, kad, veikdami kaip bendrininkai ir vieninga tyčia apsvaigę nuo narkotinių medžiagų kartu įvykdė nusikaltimą.

Pasak prokurorės, trys kaltinamieji veikė tiesiogine tyčia, ji prašo pripažinti sunkinančia aplinkybe, kad nusikalstama veika buvo padaryta apsvaigus nuo psichiką veikiančių medžiagų, o E. Braziulis nusikaltimą įvykdė būdamas recidyvistas – jis anksčiau buvo teistas.

Jaunuoliai pakvietė 2006-aisiais metais gimusią merginą į butą, neleido jai išeiti, atėmė telefoną, kartu naudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusiąją.

Visuomenėje didelio atgarsio sulaukęs nusikaltimas padarytas pernai liepos 4 dieną Šiauliuose, Gegužių gatvėje esančio daugiabučio namo bute.

Per kelias valandas aukai suduota daugybė smūgių kumščiais, kojomis, pailgos formos kietu buku ar briauną turinčiu daiktu, pagaliais į galvą ir kitas kūno vietas. Bylos duomenimis, mergina buvo mušama surišus jai rankas ir galvą lipnia juostą, jai ant veido spaudžiant pagalvę, į burną įkišus skudurą.

Anot teismo, nuo patirtų sužalojimų mergina mirė įvykio vietoje.

Šiaulietės nužudymo byloje apklaustas teismo medicinos ekspertas patvirtino, kad auka mirė nuo smūgių visumos – anot jo, į įvairias aukos kūno vietas merginai suduota mažiausiai 16 smūgių, septyni iš jų – į galvą.

Nužudytosios kūną suvynioję į kilimą ir kitus audinius, kurie buvo įvykio vietoje, kaltinamieji kartu su dar vienu jaunuoliu, kuris kaltinamas nusikaltimo slėpimu, nužudytosios kūną išnešė prie daugiabučio namo kieme stovėjusių konteinerių. Tą pačią dieną merginos kūnas rastas atvykusių policijos pareigūnų.