Teismas atvertė 15-metės nužudymo bylą: kaimynė tikina girdėjusi smūgius

Šiauliai
Brigita Alijošienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Kovo 8 dieną Šiaulių apygardos teismas dar kartą atvertė 15-metės paauglės nužudymo bylą, kurioje kaltinimai pareikšti keturiems jaunuoliams.

Byla ir vėl nepradėta nagrinėti iš esmės. Vis dar lieka neišspręstas civilinių ieškinių klausimas – nužudytos paauglės vieno artimųjų atstovas kol kas neturi advokato ieškiniui surašyti.

„Praėjusį kartą posėdyje buvo padaryta pertrauka, tiksliau bylos nagrinėjimas atidėtas dėl to, kad nebuvo išspręstas civilinio ieškinio pateikimo klausimas. Civilinis ieškovas, nukentėjusiojo atstovas, kreipėsi pagalbos į valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, pateikė reikalingus dokumentus, tačiau advokatas iki šiol nepaskirtas ir todėl teismui nepateiktas civilinis ieškinys“, – sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Kaimynė už sienos girdėjo smūgius

Kadangi į posėdį buvo pakviesta keletas liudytojų, teismas juos apklausė. Viena iš liudytojų – kaltinamų brolių kaimynė, gyvenusi gretimame bute.

Moteris pasakojo, kad nusikaltimo dieną ji į namus grįžo gerokai po pietų. Sako, nieko įtartina nepastebėjusi. Girdėjusi, kad už sienos yra žmonių, kad kažkas kalbasi, bet nei klyksmų, nei pagalbos šauksmų tikina neišgirdusi.

Visgi apie 19–20 val. moters dėmesį patraukė gretimame bute pasigirdę smūgiai. Pasak liudytojos, jų buvo ne vienas, gal 5 ar 8. Moteris niekaip negalėjo apibūdinti to garso, tik pastebėjo, kad jis buvo kitoks, sunkiai su kažkuo palyginamas. Moters teigimu, tokie įtartini garsai truko apie 10 min.

Kaip teigė kaimynė, ji jau norėjusi belsti į sieną, kad jaunuoliai neįsišėltų, bet taip viskas ir baigėsi. Kad už sienos kraupiai nužudyta 15-metė moteris sako sužinojusi vakare, kai išlydėdama svečius pamatė pareigūnus ir sujudimą prie konteinerių.

Brolius teko tramdyti ir anksčiau

Kaimynė pasakojo, kad gretimame bute gyvenusių brolių artimai nepažinojo, bet pripažino,kad jaunuoliai neretai būdavo triukšmingi. Moteris teigė ne kartą beldusi jiems į sieną, kad aprimtų. Pasak jos, buvo ir žodinių įspėjimų dėl triukšmo, rūkymo balkone.

Spręs dėl kardomosios priemonės pratęsimo

Pasak teismo atstovo V. Jončo, teismas ketina išklausyti ir prokurorės poziciją dėl kardomosios priemonės pratęsimo.

„Sprendimas šiuo klausimu bus priimtas po kelių dienų. Galimas dalykas, kad bus prašoma griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, pratęsti“, – teigė V. Jončas.

Remiantis bylos duomenimis, 18-metis O. Ž., 23-ejų E. B. ir nepilnametė mergina, įtariama, pasikvietė pažįstamą paauglę atvykti į E. Ž. ir O. Ž. gyvenamą butą, atėmė iš jos mobilųjį telefoną ir ją mušdami mirtinai sužalojo.

Nepilnametė mirė įvykio vietoje. Nužudytosios kūną suvynioję į kilimą jaunuoliai nužudytosios kūną išnešė prie daugiabučio namo kieme stovėjusių konteinerių. Įtariama, kad taip bandyta kūną paslėpti.

Nepilnametė ir dar vienas jaunuolis teismo nuosprendžio laukia laisvėje, kiti du įtariamieji yra suimti. Du kaltinamieji yra broliai.

Bylos nagrinėjimą teismas tęs už poros mėnesių, gegužės 8 dieną.