Teismas atmetė Vilniaus senojo teatro vadovo konkursą pralaimėjusios O. Polevikovos skundą

20180913gfot5395
Vilnius
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vilniaus apylinkės teismas atmetė buvusios Vilniaus senojo teatro direktorės Olgos Polevikova skundą dėl Kultūros ministerijos rengto naujo konkurso į šias pareigas.

Tai pirmadienio vakarą patvirtino pati buvusi teatro vadovė ir kultūros ministras Simonas Kairys. 

„Yra ieškinys atmestas –  tai yra tiesa, pakomentuoti mielai galėsiu rytoj“, – BNS pirmadienio vakarą sakė O. Polevikova.

„Subjektyvus požiūris, nenoras pripažinti pralaimėjimo bei keistas STT rekomendacijų traktavimas nėra pagrindas pripažinti visą konkursą netinkamu, neteisėtu“, – taip teismo sprendimą pirmadienį „Facebook“ paskyroje komentavo S. Kairys.

„Vien faktas, kad asmuo nelaimėjo konkurso, nėra pagrindas naikinti konkurso rezultatų“, – teigė jis.

Ministro teigimu, Vilniaus apylinkės teismas konstatavo, jog konkursas buvo viešas, pretendentams nebuvo jokių kliūčių pateikti dokumentus, visi buvo informuoti apie konkurso tvarką ir pan.

„Kaip ir teigiau ne kartą, ministerija laikysis principingai, nes viską vykdo pagal įstatymus, atrankos komisijos dirba objektyviai, skaidriai ir profesionaliai. Politinius paskyrimus keičia atviri, rungimosi principu vykdomi konkursai“, – sakė S. Kairys.

Konkursas į Vilniaus senojo teatro vadovo pareigas paskelbtas praėjusių metų birželio pradžioje, baigiantis O. Polevikovos kadencijai.

Jame nelaimėjusi buvusi direktorė kreipėsi į teismą dėl ministro patvirtinto konkursų aprašo ir galimai neskaidrios komisijos narių atrankos.

Pernai rugsėjį laikinuoju teatro vadovu kultūros ministras paskyrė konkursą į šias pareigas laimėjusį Audronį Imbrasą.

2022 metais Lietuvos rusų dramos teatras pervadintas į Vilniaus senąjį teatrą dėl Rusijos karo Ukrainoje.