Teismas atmetė H. Daktaro prašymą ateityje vykti atsisveikinti su mirusiaisiais

Kaunas
Henrikas Daktaras bylos nagrinėjimo teisme metu. Erikas Ovčarenko/BNS/Fotobankas.lt
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė iki gyvos galvos kalinčio Henriko Daktaro prašymą ateityje užtikrinti teisę atsisveikinti su artimaisiais mirties atveju, trečiadienį pranešė teismas.

Nuteistasis prašė panaikinti Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų sprendimą ir grąžinti skundą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo arba priimti teisingą sprendimą – išleisti jį su konvojumi aplankyti, atsisveikinti su velioniu, jeigu tokia situacija įvyktų.

„(...) pirmosios instancijos teismas pagrįstai konstatavo, jog atsakovė atsakydama į pareiškėjo prašyme iškeltą klausimą dėl galimybės išvykti atsisveikinti su mirusiu artimuoju, aiškiai ir teisingai nurodė teisinį reguliavimą bei paaiškino pareiškėjui, kad jam, atliekant laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę, trumpalaikė išvyka už pataisos įstaigos ribų negali būti suteikta“, – rašoma pranešime.

Pasak teismo, nustačius, kad pareiškėjui buvo atsakyta į jo prašymą, jam pateikta teisinga informacija apie teisės aktus, konstatuotina, jog pareiškėjo ginčijami atsakymai-raštai nepažeidė jokių pareiškėjo teisių, nes raštais nebuvo atsisakyta išleisti pareiškėją į konkretaus mirusio artimojo giminaičio laidotuves ar su juo atsisveikinti prie karsto.

LVAT konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai atmetė pareiškėjo skundo.

Laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę H. Daktarui 2013 metais skyrė Klaipėdos apygardos teismas. Jis pripažino H. Daktarą kaltu dėl vadovavimo nusikalstamam susivienijimui, kurio nariai 1993-2000 metais naudojo ir planavo naudoti sprogmenis bei ginklus įvairiuose nusikaltimuose – nužudymuose, turto prievartavimuose, plėšimuose.

Nutartis neskundžiama.