Teismas atmetė dėl nepilnamečių tvirkinimo teisiamo A. Ulvido skundą: vyras lieka suimtas 3 mėnesiams

6efb5bb4ea76769d4d8b6d8fef780cdf9740e70b
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Kauno apygardos teismas antradienį atmetė dėl nepilnamečių tvirkinimo teisiamo Algimanto Ulvido skundą dėl jam skirtos kardomosios priemonės – suėmimo.

Už nepilnamečių tvirkinimą teisiamas A. Ulvidas į Lietuvą iš Danijos, kur buvo sulaikytas, buvo atvežtas praėjusią savaitę. Kauno apylinkės teismas rugpjūčio 2 d. nutarė kaltinamajam skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesių laikotarpiui.

A. Ulvidas sprendimą jį suimti 3 mėnesiams apskundė Kauno apygardos teismui, prašydamas jam paskirti švelnesnę kardomąją priemonę. Ši skundą Kauno apygardos teismas antradienį atmetė.

Šiuo metu Kauno apylinkės teisme nagrinėjamos dvi baudžiamosios bylos, kuriose A. Ulvidas kaltinamas jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimu. Vienoje iš bylų nukentėjusiais pripažinti 25 asmenys.

Kitoje panašaus pobūdžio byloje balandžio mėnesį teismas A. Ulvidą išteisino, paskelbęs, kad nukentėjusios, paklaustos dėl savo amžiaus, melavo, todėl vyras negalėjo žinoti, kad jos yra jaunesnės nei 16 metų. Ši teismo nutartis yra apskųsta aukštesnės instancijos teismui.

Šių metų kovą Kauno apylinkės teismui teisėsauga perdavė dar vieną baudžiamąją bylą, kurioje A. Ulvidas kaltinamas nepilnamečių tvirkinimu. Byloje nukentėjusiaisiais pripažinti 11 asmenų.

A. Ulvidas buvo pabėgęs iš Lietuvos, tačiau birželį sulaikytas Danijoje. Vyras dėl nepilnamečių tvirkinimo buvo teistas anksčiau.