PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gruodžio 3 d. 13:11

A. Kandrotas-Celofanas lieka išteisintas dėl poveikio liudytojui (papildyta)

Lietuva

Antanas Kandrotas-Celofanas. Marius Morkevičius/ELTA nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


332247

Vilniaus apygardos teismas antradienį nutarė, kad aktyvus įvairių protestų dalyvis Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, buvo pagrįstai išteisintas dėl poveikio liudytojui.

Kaip paskelbė bylą apeliacine tvarka išnagrinėjusios Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegijos pirmininkas Marijus Kursevičius, teismas prokuratūros skundą, kuriuo prašyta pakeisti pirmosios instancijos teismo išteisinamąjį sprendimą ir pripažinti A. Kandrotą-Celofaną kaltu dėl poveikio liudytojui, atmetė.

„Pirmosios instancijos teismas pagrįstai sprendė, kad nėra įrodytas kaltinimas. A. Kandroto išsakyti pasisakymai (teisme liudijusiam asmeniui – ELTA) yra daugiau reakcija į duotus parodymus, o ne bandymas paveikti duoti kitokius parodymus ar poveikis“, – sakė teisėjas M. Kursevičius.

Pats A. Kandrotas-Celofanas, kuris šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę už finansinius nusikaltimus, teismo sprendimą išklausė, posėdyje dalyvaudamas nuotoliniu būdu.

Prokuratūra savo skundu byloje siekė, kad A. Kandrotas-Celofanas būtų pripažintas kaltu dėl poveikio riaušių prie Seimo byloje liudijusiam policininkui Vaidui Maziliauskui. Apeliaciniu skundu prašyta vyrui skirti 6 mėnesių laisvės atėmimą.

ELTA primena, kad rugpjūčio 30 dieną A. Kandrotą-Celofaną išteisinęs Vilniaus miesto apylinkės paskelbė, jog poveikiu liudytojui kaltintas vyras galėjo padaryti tik privataus gyvenimo pažeidimą, bet ne nusikaltimą teisingumui. Teismo manymu, nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Nauja byla A. Kandrotui buvo pradėta 2023 m. lapkritį, kai po Vilniaus miesto apylinkės teisme vykusio riaušių prie Seimo bylos teismo posėdžio kaltinamasis A. Kandrotas-Celofanas priėjo prie liudytojo policijos pareigūno V. Maziliausko ir galimai bandė padaryti poveikį.

Bylos duomenimis, trukdydamas pareigūnui teismo pastate leistis laiptais, jį filmavo mobiliojo ryšio telefonu, komentavo, jog jis neva teisme davė melagingus parodymus, persekiojo liudytoją. Prokuratūra mano, kad A. Kandrotas-Celofanas taip elgėsi norėdamas išvengti atsakomybės riaušių byloje, kur jam pateikti kaltinimai ir jis teisiamas kartu su kitais kaltinamaisiais.

2021 m. riaušių prie Seimo byloje apklaustas V. Maziliauskas teisme anksčiau pasakojo, kad po riaušių jo atvaizdu pradėta dalintis socialiniuose tinkluose, buvo nurodoma, kad neva jis yra neramumų provokatorius. Dėl šių veiksmų pareigūnas nori prisiteisti 3 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Anksčiau teistas A. Kandrotas yra vienas iš kaltinamųjų 2021 m. riaušių prie Seimo byloje.

Vyras buvo pranešęs, kad dalyvaus šalies prezidento rinkimuose, tačiau Vyriausioji rinkimų komisija jau du kartus atsisakė registruoti jį prezidento rinkimų kampanijai, mat asmuo negalėjo atsidaryti rinkimams skirtos sąskaitos banke.

A. Kandrotas taip pat skelbė su bendražygiais sukūręs partiją „Mes Lietuva“, tačiau laiku nepateikė steigiamojo suvažiavimo dokumentų, tad Teisingumo ministerija nutarė, kad partija negali būti įregistruota.

#ANTANAS KANDROTAS KANDROTAS#POVEIKIS#LIUDYTOJAS#TEISMAS#BYLA