Teatro, muzikos, fotografijos ir šokio diena „Šaltupyje“

Teatro, muzikos, fotografijos ir šokio diena „Šaltupyje“
Kaunas
Išlaužo seniūnijos atstovų sveikinimai renginio organizatoriui ir verslininkui R.Puišiui kaimo turizmo sodybos „Šaltupis“ 15-ojo gimtadienio proga.
Ramutė Šimukauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Praėjusį šeštadienį Prienuose vyko jubiliejinei miesto sukakčiai skirti renginiai, o į „Šaltupio“ kaimo turizmo sodybą netoli Išlaužo rinkosi ištikimiausi teatro gerbėjai – šiemet tradicinis mėgėjų teatrų festivalis „Šaltupis“ organizuotas jau keturioliktą kartą.
 

Jo programoje buvo parodyti penki spektakliai, pristatytos dvi fotografijos parodos, ekspozicija karine tematika, skambėjo klasikinė muzika, aistras kaitino rytietiški Dovilės studijos šokiai, buvo skaitomos eilės, apsilankyti kvietė mini zoologijos sodas. Būtent ši įvairovė ir daro renginį patraukliu, nes susirinkusi auditorija „išsisluoksniuoja“ ir randa reginį, atitinkantį jo pomėgius. Geras oras leido sodybos erdvėse pasibūti ilgiau, pabendrauti su sutiktais pažįstamais, juolab kad renginio organizatoriai visus nemokamai vaišino kava, arbata, plovu.

Šiemet klojimo teatro scenoje „karaliavo“ komedijos žanro spektakliai. Festivalį pradėjo Ramučių kultūros centro Voškonių laisvalaikio salės mėgėjai, suvaidinę R.Aristavi komediją „Pirma jie mirė, paskui apsivedė“. Su šypsena pažvelgti į rimtus dalykus, vertinti gyvenimiškas situacijas pakvietė ir trys Prienų krašto kolektyvai: N.Ūtos laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Vėtrungė“ (E.Untulis, „Duok mums ramybę“), nepriklausomas mėgėjų teatras „Veidrodis“ (Kotler Asia, „Su jubiliejumi, brangusis“), Jiezno KLC mėgėjų teatras „Žaltvykslė“ (M.Alytienės „Kurčias žentas“). Galima pasidžiaugti, kad režisierės Hana Šumilaitė, Anelė Lukjančiuk, Jonas Grabauskas ir Angelė Dalė Jaruševičienė dirba kūrybiškai, yra subūrę žmones, kurie myli teatrą ir skiria savo laisvalaikį vaidybai.

Šiame kontekste išsiskyrė Kauno K.Binkio teatro monospektaklis (režisierius Rimantas Štaras), sukurtas pagal N.Gogolio „Pamišėlio užrašus“. Pagal žanrą kūrinys priskirtinas komedijai, tačiau jo finalas tragiškas, ir suvaidinti personažo vidinę dramą aktoriui Jurijui Bykovui tapo nemažu iššūkiu. 40 minučių – tiek truko spektaklis – aktoriui oponavo tik violančelė (grojo Simonas Rimkus). Šis duetas buvo toks paveikus, kad žiūrovai dar ilgai nenorėjo paleisti jo nuo scenos.

Šventę tradiciškai vedė režisierius bei poezijos kūrėjas Sigitas Kancevyčius, kuris eilėraščio posmu padėkojo „Šaltupio“ sodybos šeimininkams Gintarei ir Raimundui Puišiams už tęsiamą festivalio tradiciją bei svetingumą. Šiemet sukanka penkiolika metų, kai šeima įsikūrė Prienų rajone, kur ne tik išplėtojo kaimo turizmo verslą, bet ir sukūrė savitą kultūros oazę. Su šia sukaktimi juos pasveikino Išlaužo seniūnijos seniūnas Tomas Skrupskas ir kiti svečiai.