Teatras užkariavo Visagino scenas

1061
Visaginas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Visagino savivaldybė

Spalio 12–14 dienomis Visagino kultūros centro scenas užkariavo teatras – čia praūžė tarptautinio monospektaklių festivalio „Atspindys“ išskirtinės istorijos, tikra dovana tapusios ne tik Visagino gyventojams, bet ir į miestą atvykusiems svečiams.

Šiemet Visagino savivaldybės ištikimai remiamas festivalis jau sulaukė „pilnametystės“. Aštuonioliktasis monospektaklių festivalis „Atspindys“ sukvietė vieno aktoriaus teatro profesionalus iš Lietuvos, Ukrainos, Kazachstano, Armėnijos ir Vokietijos. Deja, programa buvo keičiama dėl iš Izraelio negalėjusių atvykti teatro menininkų.

„Pasaulyje tvyrant įtampai, daugeliui tampa sudėtinga gyvuoti įprastinėje darbo buityje, kasdienybėje. Šis spektaklių ir unikalių istorijų sūkurys tapo šviesuliu mums visiems. Tai buvo išskirtinė galimybė mums, visaginiečiams, mėgautis teatru savo miesto scenose. Nuoširdžiai dėkoju festivalio įkūrėjai ir direktorei Marijai Tananai, režisieriams, aktoriams, visiems žiūrovams… Jūs sukūrėte mūsų mieste tikrą kultūros šventę! Kiek daug istorijų, filosofinių klausimų ir prasmės paliko mumyse šis festivalis. Su nekantrumu lauksime visų ir kitais metais“,– emocijomis dalinosi Visagino savivaldybės vicemerė Aleksandra Grigienė.

Kone visi spektakliai tyrinėjo vienišo, nesuprasto, kitokio žmogaus temą ir leido suprasti apie pavojus, kuriuos kelia tokia izoliacija. Visagino scenose pasirodė: jaunasis lietuvių aktorius Šarūnas Januškevičius su spektakliu „Lapkričio 20“ pagal tikrais įvykiais pagrįstą šiuolaikinio švedų rašytojo Larso Noréno pjesę (rež. Loreta Vaskova), gerai žinoma Violeta Mičiulienė spektaklyje „Pabaisų nebus“ (rež. Asta Simonaitė), žymi Ukrainos aktorė, daugelio premijų laureatė Lidija Danilčiuk, parodžiusi spektaklį „Senoji ponia peri“ pagal lenkų dramaturgo Tadeusz’o Różewicz’iaus pjesę (rež. Irina Volycka), Armėnijos aktorė Lilija Mukučian spektaklyje „Balerina“ pagal Grigorijaus Konstantinopolskio novelę (rež. Jelena Vardanian), Vokietijos menininkė Bea Ehlers-Kerbekian spektaklyje „Anės tyla“ pagal Vokietijos turkų rašytojo Doğan Akhanlı pjesę ir kiti žymūs teatro menininkai.

Monospektaklių festivalio „Atspindys“ tikslas – tęsti bei plėtoti profesionalios teatrinės kultūros puoselėjimo tradiciją, kasmet suburti geriausius monospektaklių kūrėjus iš viso pasaulio, prisidėti prie jų tarpusavio bendradarbiavimo bei skatinti monospektaklio žanro tradicijos tąsą bei plėtrą Lietuvoje.

Informacija parengta pagal Visagino kultūros centro ir monospektaklių festivalio „Atspindys“ organizatorių pateiktą informaciją.