Teatralizuotas šokio spektaklis „Svečiuose pas pasaką“ žiūrovus nukėlė į magijos pasaulį

Šiauliai
Liubov Yarmoshenko nuotr.
Irma Jurgaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

2022 m. gruodžio 16 dieną Šiaulių kultūros centre buvo rodomas įstabaus grožio, kalėdinės magijos pripildytas spektaklis „Svečiuose pas pasaką“. Dar pernai Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ (meno vad. Mindaugas Kosaitis, meno vad. asist. Vita Adomėnaitė-Butnorienė) pastatytas spektaklis jau spėjo užkariauti žiūrovų širdis, tad šiemet Šiaulių kultūros centras norėjo ir vėl padovanoti gražiausias emocijas bei šypsenas ištikimiausių pasakų gerbėjų veiduose. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“ (meno vad. Mindaugas Kosaitis, meno vad. asist. Vita Adomėnaitė-Butnorienė) – šiemet mini šešiasdešimties metų jubiliejų. Didžiausią Šiaulių kultūros centro kolektyvą lanko per šimtas skirtingo amžiaus vaikų, kurie čia mokosi šokio meno paslapčių, kurias jiems atskleidžia draugiški ir kompetentingi meno vadovai. Repeticijų metu vaikai gali atrasti save tiek klasikiniame, tiek moderniame šokyje, tokiu būdu ugdoma jų saviraiška bei lavinama kūno plastika.

„Kalėdos – tai laikas, kai trokštame su visais dalytis savo gerumu. Norime, kad šis kalėdinis laikotarpis būtų ypatingas ir mažiesiems Šiaulių kultūros centro svečiams, todėl šiemet juos pakvietėme į pasakišką teatralizuotą spektaklį vaikams. Nauji įspūdžiai, nuoširdžios vaikų šypsenos ir yra didžiausia kalėdinė dovana“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Pagrindiniai spektaklio herojai – vaikai, įkūniję žinomus pasakų personažus, žiūrovus žavėjo ne tik savo šokiu, bet ir charizma. Kiekvienas studiją lankantis vaikas džiaugėsi, kad gali savo draugams, artimiesiems ar bendraklasiams parodyti, ko išmoko choreografijos studijoje. „Kiekvienais metais ieškau naujų kūrybinių atradimų ir įkvėpimo šaltinių, tad nepaisant to, kad spektaklio premjera įvyko dar pernai, šiemet žiūrovus stebinome atnaujintu pasakos variantu“, – sako Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ meno vadovas Mindaugas Kosaitis.

Teatralizuotas šokio spektaklis „Svečiuose pas pasaką“ prieš pat gražiausias metų šventes naujai atgimė Šiaulių kultūros centre, kur šiauliečiai ir miesto svečiai galėjo išvysti žinomiausias pasakas – „Pelenė“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Alisa stebuklų šalyje“ ir kt. – vienoje vietoje. Choreografinis spektaklis savo scenografija bei personažų sceniniais kostiumais padėjo žiūrovui dar labiau įsijausti ir kartu su mažaisiais šokėjais išgyventi nepamatuojamą bei neapčiuopiamą stebuklingą pasakų pasaulį.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ kultūrinės veiklos vadybininkė Zita Mundinienė, mob. +370 678 36 701, e. p. zita.mundiniene@siauliukc.lt.