Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris GabijaŠaltinis: Etaplius.lt
Šiemet, minint Lietuvos Valstybės šimtmetį, mūsų kupina gražių, prasmingų iniciatyvų, kūrybiškų idėjų vienam kilniam tikslui – įprasminti tautos kovas už valstybę, įamžinti istorinę praeitį, suvokti savo valstybę, kaip nedalomą ir tvirtą, kurti ir savo talentą dovanoti savo tautai, didžiuotis savo tautiškąja prigimtimi ir po savęs, ateities kartoms palikti prasmingus šio tikslo įgyvendinimo ženklus.
Lietuvos žemės ūkio ministerija iškėlė puikią iniciatyvą pastebėti ir įvertinti ypatingus žmones ir Nevyriausybines organizacijas bei jų visuomeninę, neatlyginamą veiklą Valstybės vardan. Tautos Šimtmečio Ąžuolai – tai puiki iniciatyva, kurios tikslas pastebėti, aukštai iškelti ir deramai įvertinti Nevyriausybinių organizacijų veiklą, jame dirbančius žmones ir prasmingus jų darbus. Projekto „Tautos šimtmečio ąžuolai“ pretendentai į apdovanojimus konkuravo net 15-oje nominacijų: Šimtmečio atradimas, Šimtmečio linksmiausieji, Šimtmečio mokytojas, Šimtmečio amatų puoselėtojas, Šimtmečio tautiškiausia bendruomenė, Šimtmečio projektas, Jauniausias šimtmečio lyderis, „Už pagalbą ir gerą žodį“, Už tai, kas pamiršta sena atrasta naujai, Šimtmečio verslininkas, Regiono šimtmečio palikimas, Šimtmečio gyvenvietė, Bendruomenė, išgarsinusi Lietuvą Europoje ar pasaulyje, Versliausia Lietuvos šimtmečio bendruomenė, Šimtmečio dovana.
Mums, pagėgiškiams, ypač džiugu, kad tokioje ypatingoje respublikinėje iniciatyvoje net ketvertas Pagėgių krašto nominantų buvo atrinkti gauti ypatingą apdovanojimą iš LR Žemės ūkio ministro pavaduotojo Venanto Griciūno ir Žemės ūkio ministerijos programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro atstovės Kristinos Mockutės rankų. Gausiai susirinkę švęsti Laukuvos miestelio (Šilalės r.) šventės tautiečiai plojimais sveikino Tauragės apskrities ir, žinoma, Pagėgių krašto aktyviuosius – nominacijoje „Versliausia Lietuvos šimtmečio bendruomenė“ - Kriokiškių kaimo bendruomenę ir jos pirmininkę Redą Tamašauskienę, nominacijoje „Už pagalbą ir gerą žodį“ aktyvų visuomenininką, bendruomenių pagalbininką, Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoją Sigitą Stonį, nominacijoje „Jauniausias šimtmečio lyderis“ jaunąjį ūkininką Ramūną Šimkų, nominacijoje „Už tai, kas pamiršta sena atrasta naujai“ - Vilkyškių bendruomenę už Mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2017 kultūrines veiklas ir Pagėgių krašto garsinimą.
Viceministras išsakė nuoširdžius sveikinimo žodžius nevyriausybininkams ir šalia garbės rašto įteikė ypatingus Šimtmečio ąžuolų sertifikatus. Dera paminėti, kad ąžuoliukai šiai iniciatyvai paskirti ne bet kokie. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje in vitro kultūroje išauginti ąžuoliukai yra garsiojo, tūkstantį penkis šimtus metų siekiančio Stelmužės ąžuolo palikuonys. Kas jau kas, o šis galiūnas tikrai mena garbingą mūsų tautos praeitį, jos kovas už laisvę, lietuvybę ir savo simbolišku ilgaamžiškumu neša žinią kiekvienam lietuviui – tik tvirtybėje ir pastovume tautos jėga ir galia. Tai dvasinis tautinės stiprybės simbolis, kuris niekada nedings, nes po Lietuvą pasklis jo gyvybe pasotinti ąžuoliukai. Šiuo metu šie Stelmužės ąžuolo palikuonys ”stelmužiukai” dar maži, trapūs, todėl vis dar tvirtėja ir laukia tos dienos, kai bus pasodinti ten, kur jiems bus lemta augti ir kito Šimtmečio Lietuvos žmonėms byloti apie gražius darbus, šiandienos lietuvio kantrybę ir darbštumą. Stelmužiukais bus apdovanota net 150 bendruomenių narių, projektų ar objektų.
Pasak Vietos veiklos grupės Pagėgių kraštas pirmininkės Rasos Stonienės, paraiškų gauti apdovanojimą buvo pateikta ir daugiau, tačiau internetinio balsavimo metu žmonės atrinko pačius pačiausius. Pirmininkė džiaugiasi, kad Lietuvos kontekste, pagėgiškiai savo iniciatyvomis, veiklomis, aktyvumu nenusileidžia nei didžiųjų miestų, nei kitų šalies regionų nevyriausybininkų veiklai. Šie žmonės, pasak Pirmininkės, ir yra tie ąžuolai – čia suleidę šaknis, čia užaugę, sustiprėję, čia auginantys savo palikuonius, čia dirbantys Pagėgių krašto ir Lietuvos Valstybės vardan.