„Tautos laisvės“ dar teks palaukti: skelbiamas trečias konkursas

„Tautos laisvės“ dar teks palaukti: skelbiamas trečias konkursas
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiaulių miesto savivaldybė trečią kartą skelbia paminklo Tautos laisvei Prisikėlimo aikštėje idėjos sukūrimo ir projekto parengimo paslaugos konkursą. Antrojo konkurso laimėtojai neįvykdė savo įsipareigojimų, todėl kviečiama iš naujo teikti paraiškas.

Užduotis paminklui suformuluota labai aiškiai – reikia monumentalaus vertikalaus meninio akcento, paminklo, kuris deramai užbaigtų kuriamą Prisikėlimo aikštės ansamblį. Čia garėtų būti obeliskas, vertikalus smailėjantis elementas, kuris visame pasaulyje simbolizuoja šlovę, garbę ir pergalę.

Numatyta, kad  paminklas turėtų būti 20–25 metrų aukščio su skulptūra, su semantiniais, istoriniais  ženklais  arba asketiškas.

Šiam konkursui, palyginus su praėjusiais, padidintas finansavimas: techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų kaina negali būti didesnė nei – 12 000 eurų su PVM; projekte numatomų visų gamybos, statybos darbų, medžiagų ir įrenginių sąmatinė vertės suma negali būti didesnė nei 190 000 eurų su PVM.

Skirta daugiau premijų dalyviams: I vietos laimėtojui – 4 500 eurų; II vietos laimėtojui – 3 000 eurų; III vietos laimėtojui – 2 500 eurų. Dvi paskatinamosios premijos po 500 eurų skiriamos IV ir V vietos laimėtojams.

Šia paminklas turi užbagti kuriamą urbanistinį ansamblį, kuriame svarbi kiekviena detalė ir vientisumas. Rekonstruota aikštės dalis yra moderni, ji skirta  aktyviai veiklai, didžiuliams renginiams, šventėms, o dabar tvarkoma reprezentacinė aikštės dalis, kurios pagrindiniu akcentu ir taps „Tautos Laisvės“ paminklas“, skirta istorinei atminčiai ir susikaupimui.

Redakcija rekomenduoja