PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Gegužės 21 d. 16:34

Tauragėje įgyvendintas išskirtinis projektas BRASS MASTER CLASS

Tauragė

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


84773

Gegužės 17–18 dienomis Tauragėje skambėjo varinių pučiamųjų instrumentų garsai. Pirmą kartą mūsų mieste vyko dviejų dienų „brass“ technikos meistriškumo mokymai.


Foto galerija:

ta1.jpg
ta2.jpg
ta3.jpg
ta4.jpg
ta5.jpg

Tauragės kultūros centro įgyvendinamo projekto metu jau muzikuojantys bei visiškai jokio muzikinio išsilavinimo neturintys vaikai jungėsi į bendrą būrį – mokėsi, repetavo, kūrė, kartu muzikavo bei parengė koncertinę programą.

Tauragėje nuo seno itin mėgstama orkestrų muzika. Tęsiant šias tradicijas bei remiantis sukaupta patirtimi ir įžvelgiant perspektyvas buvo nuspręsta Tauragėje organizuoti tarptautinius „Brass master class“ mokymus.

Meistriškumo mokymų esmė – išmokyti groti visiškai jokio muzikinio išsilavinimo neturinčius vaikus, paskatinti juos pažinti ir pamilti instrumentą bei išplėtoti pučiamųjų instrumentų muzikavimą Tauragės rajone.

Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija. Projektas finansuotas kultūros rėmimo fondo bei Tauragės rajono savivaldybės lėšomis. Net 30 instrumentų mokymams paskolino Panevėžio rajono varinių dūdų orkestras.

Tai pirmas tokio pobūdžio projektas Tauragės regione.

Pirmąją meistriškumo mokymų dieną jaunimas, muzikuojantis Tauragės muzikos mokykloje , „Šaltinio“ progimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestre, kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestre, bei 15 vaikų, neturinčių muzikinio išsilavinimo, dirbo individualiai su profesionaliais lektoriais, susipažino su įvairiomis technikomis, atliko pratimus, repetavo bei ruošė koncertinę programą (3-4 kūriniai) antros dienos koncertui.

Ne mažiau intensyvi buvo ir antroji mokymų diena. Vyko pakartotinės repeticijos, ruošiami kūriniai, grojami pratimai, choralai. Surengta generalinė repeticija scenoje.

Jaunimui mokymus vedė du profesionalūs lektoriai iš Olandijos bei Lietuvos dainų švenčių orkestrų programų vyriausias meno vadovas, varinių dūdų orkestro „Aukštyn“ vadovas Remigijus Vilys.

Gegužės 18-ąją J.V. Kalvano parke vykusiame išskirtiniame bendrame visų projekto dalyvių koncerte visus susirinkusius užbūrė nuoširdumas, artistiškumas ir begalinis troškimas teikti džiaugsmą sau ir kitiems.

Brass technika – tai XIX a. Anglijoje pradėjusi formuotis muzikos mokymo metodika, kuri vėliau išsivystė ir šiuo metu veikia kaip muzikos mokykla. Ši technika sėkmingai taikoma ir ypač populiari Anglijoje, Norvegijoje, Danijoje, Vokietijoje. Vaikai pradedami mokyti nuo 5-6 metų amžiaus. Viskas vyksta vienu metu- tiek natų mokymas, tiek mokymas groti instrumentu. Visa medžiaga yra progresinė, todėl labai lengva vaikui tobulėti: mokymas prasideda vos nuo poros natų, tačiau jau iš tų trijų natų vaikai groja daineles, kurios po truputį plečiasi diapazonu, techniniu lygiu.

Džiugu, kad tauragiškiai aktyviai įsiliejo į pučiamųjų instrumentų orkestrų gretas ir žiūrovams dovanojo jaudinantį muzikos derinį, kuris nepaliko abejingų.

Baigiamajame koncerte taip pat grojo Panevėžio rajono varinių dūdų orkestras „Aukštyn“.

Po koncerto J.V. Kalvano parke projekto dalyviai skubėjo į Palangą. Čia su parengta programa puikiai įsiliejo į gegužės 17–19 dienomis Palangoje vykstantį tarptautinį pučiamųjų muzikos festivalį „Amber Wind“.

Į Palangą suvažiuos geriausi Lietuvos orkestrai bei išskirtinio meistriškumo svečiai iš užsienio. Šiais metais festivalis pučiamųjų muzikos gerbėjus pradžiugins ir ypatingais svečiais – daugkartiniais Jungtinės Karalystės ir Europos čempionatų laureatais, muzikos interpretacijos meistrais „Cory Band“.

Tauragėje organizuotas tarptautinis „Brass master class“ projektas, galimybė mokytis, tobulėti, perimti profesionalų patirtis suteikė neįkainojamą patirtį tiek muzikantams, tiek vadovams, tiek meistriškumo mokymų dalyviams. Kartu tai ir didžiulė motyvacija vaikams jau grojantiems orkestruose ir ketinantiems įsitraukti į meninę veiklą.

Tauragės rajono savivaldybė