REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Kovo 26 d. 11:43

Tauragėje diskutuota apie žiedinės ekonomikos perspektyvas

Tauragė

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


32595

Tauragės rajono savivaldybėje surengta apskirto stalo diskusija žiedinės ekonomikos tema „ Žiedinės ekonomikos situacija ir perspektyvos Lietuvoje. Situacija Tauragėje“. Rajono valdžios atstovai, verslininkai, aplinkos apsaugos specialistai ir kiti renginio dalyviai kviesti padiskutuoti apie Europos Komisijos (EK) parengtą žiedinės (uždaro ciklo) ekonomikos paketą, apie tai, kokie yra bei galėtų būti nacionalinės valdžios bei savivaldos veiksmai, visuomenės vaidmuo, įgyvendinant EK iniciatyvą.

Renginio dalyvius pasveikino LR Seimo narė Aušrinė Norkienė ir Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, pabrėždami, jog apie žiedinę ekonomiką kalbėti būtina, nes laukia daug pokyčių, vedančių prie tvaresnės ekonomikos kūrimo.

Pranešimus apie uždarojo ciklo ekonomiką skaitė EK atstovybės Lietuvoje pareigūnas Jonas Rasimas, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė Daiva Kvedaraitė, situaciją Lietuvoje pristatė LR Seimo narė Virginija Vingrienė. Apie investicijas į eco inovacijas informavo LR Ūkio ministerijos Pramonės ir prekybos departamento direktorius Vaidas Gricius. Atliekų tvarkymo alternatyvas pristatė Lietuvos darbdavių konfederacijos, Ekspertas aplinkosaugos veiklos ir procesų daliai Rimantas Šerkšnas. Su esama situacija Tauragėje supažindino UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Kęstutis Komskis ir Atliekų tvarkymo regionų centrų asociacijos prezidentas Algirdas Reipas.

Kaip teigė pranešėjai, žiedinės ekonomikos principas pagrįstas pažangiu ES požiūriu į atliekų tvarkymą, kai siekiama vengti atliekų, skatinti pakartotinai naudoti įvairius gaminius, juos perdirbti, o tik išimtinais atvejais atliekas deginti energijai gauti ar šalinti sąvartynuose. EK rekomenduojama atliekas rūšiuoti ir perdirbti. Planuojama, jog ateityje atliekų išviso neturėtų būti, visas gamybos procesas turėtų būti uždaras. EK išskiriami prioritetiniai sektoriai: plastikas, maisto atliekos, kritinės žaliavos, statybos ir griovimo atliekos, biomasė ir bioproduktai.

Renginio metu taip pat diskutuota apie tai, kaip skatinti verslą keisti verslo modelius ir pereiti prie tvarių verslo modelių, aiškintasi, ar bus galima kurti orias darbo vietas uždaro ciklo ekonomikoje, kai atliekos tampa žaliavomis.

Tauragės rajono savivaldybės informacija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA