Tauragėje dėl nuslinkusio šlaito paskelbta ekstremali situacija

420140064_760304446133707_3612881254582181803_n
Tauragė
Tauragės rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Tauragės rajono savivaldybė

Tauragėje dėl prie Jūros upės atsiradusios nuošliaužos paskelbta ekstremali situacija.

Apie tai „Facebook“ ketvirtadienio vakarą pranešė Tauragės rajono savivaldybė.

„Į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, taip pat ir daugiamečiai medžiai. Toliau vyraujant labai nepastovioms oro sąlygoms bei išliekant papildomų nuošliaužų grėsmei, gyventojų prašome būti atsargiems ir paisyti visų įspėjamųjų ženklų!“, – perspėja savivaldybė.

Anot Tauragės rajono savivaldybės, Ekstremalių situacijų operacijų centro nariai tarsis su įvairių sričių ekspertais, ieškant sprendimų situacijai suvaldyti ir spręsti.

Tauragės rajono savivaldybės vicemeras Donatas Dirginčius LRT radijui penktadienį sakė, kad ekstremali situacija paskelbta, atsižvelgiant į tai, kad dėl nuošliaužos prie Jūros upės kilo grėsmė žmonių turtui.  

„Yra gyvenamojo namo sklypo riba ir nuošliauža yra ties ta riba, kur yra tvora ir ūkinis pastatas. (…) Bendravome su gyventojai, jie išnešė vertingus daiktus iš ūkinio pastato, kieme prašėme nestatyti automobilių šalia“, – dėstė D. Dirginčius.

Jo teigimu, laukiama nuošliaužos atsiradimo priežastis analizuojančių ekspertų išvadų. Po jų, pasak D. Dirginčiaus, bus svarstoma, kokių veiksmų imtis toliau, kiek reikėtų skirti pinigų šlaito tvarkymo darbams.

„Tai yra didžiuliai pinigai, bet, visų pirma, reikia tyrimo rezultatų, tuomet projektuotojai pagal rezultatus rengia techninį projektą, kaip sutvarkyti būtent šitą vietą ir visa krantinę. Tuomet darysime techninę ekspertizę, ar šitas Meilės alėjos inžinerinis statinys galėjo įtakoti nuošliaužą. Jei reikės, bus skirti pinigai“, – teigė D. Dirginčius.

Nuošliauža Tauragėje, prie Jūros upės, pastebėta prieš kelias dienas.