Tauragėje – pavojinga šlaito nuošliauža, šaukiama ekstremalių situacijų komisija

421865195_759597692871049_4539989237184749985_n
Tauragė
Tauragės rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Tauragėje prie Jūros upės kranto nugriuvo didelė šlaito dalis, rajono meras Dovydas Kaminskas šaukia ekstremalių komisijos posėdį.

„Meilės alėjoje tai jau antra šlaito nuošliauža. Šį kartą prie Versmės gimnazijos. Situacija labai rimta, nugriuvo didelė šlaito dalis su ilgamečiais medžiais, o nučiuožęs gruntas net įtakojo Jūros upės vagą. Viršutinė tako dalis uždaryta, apatinė – nepraeinama“, – feisbuke trečiadienį rašė D. Kaminskas.

Jis pranešė, kad ketvirtadienį renkasi Tauragės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, joje bus sprendžiama, kokių veiksmų bus imamasi.

D. Kaminskas BNS trečiadienį sakė, kad technikai sunku privažiuoti prie nuošliaužos, tačiau bus bandoma paviršinį vandenį nukreipti nuo šlaito, teritorija bus aptverta.

„Negalime dabar nieko padaryti ten“, – teigė Tauragės meras.

Jis sakė, kad prieš maždaug aštuonerius metus atlikta šlaito rekonstrukcija, įrengtas pasivaikščiojimo takas, o tai gali būti susiję su šlaito dalies griūtimi.

„Ten daryti ir kasimo darbai, ir betonavimas, ir trinkelės, ir apšvietimas, tokie kapitaliniai darbai atlikti“, – pasakojo D. Kaminskas.

„Gali būti, kad galėjo būti pažeistas prieš tai padarytas drenažas, atsirado svoris“, – pridūrė jis.

D. Kaminsko teigimu, greta nuošliaužos yra ūkinis pastatas ir gyvenamasis namas. Pasak jo, gyvenamajam namui pavojus dėl nuošliaužos nekyla, bet ketvirtadienį vyksiančiame komisijos posėdyje bus prašoma specialistų įvertinti galimą grėsmę ūkiniam pastatui, atlikti pėsčiųjų tako ekspertizę.

„Kažkoks senas vandens ar kitų komunalinių nuotekų betoninis rezervuaras atsivėrė, per jį sunkiasi vanduo, gali būti, kad ir jis artimiausiu metu grius, kai tokios oro sąlygos“, – sakė D. Kaminskas.

„Tikimės, kad ekspertai ir geologai galės pasiūlyti ir daugiau sprendimų“, – pridūrė jis.

Pasak mero, prieš penkerius metus šlaitas jau griuvo, tik kitoje vietoje. Tuomet, anot D. Kaminsko, savivaldybė išleido apie 400 tūkst. eurų tyrimams ir sutvirtinimo darbams.