Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Dar pavasarį užsakyta VšĮ Jurbarko ligoninės veiklos analizė patvirtino liūdnas prognozes – dirbdama nuostolingai ligoninė rizikuoja prarasti savarankiškumą, o rajono gyventojai – gydymo paslaugų prieinamumą. Tuokart sudarytas veiklos optimizavimo planas, skirtas pagerinti įstaigos finansinę būklę, buvo nukreiptas į dviejų nuostolingiausiai dirbančių Ginekologijos ir Vaikų ligų skyrių pertvarkymą bei Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtrą. Po kelių mėnesių analizės apsispręsta Tarybai teikti siūlymą Vaikų ligų skyrių palikti, o Ginekologijos – uždaryti, paliekant tik dienos chirurgijos paslaugas. Uždarius skyrių jo patalpose būtų įruoštos Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus palatos, nes rajone išaugo tokių paslaugų poreikis.
Iššūkiai nuo pirmos dienos
Kitokiai alternatyvai, kuri buvo rekomenduota veiklos optimizavimo plane – nuostolingai dirbančius skyrius sujungti – galimybių nemato ir daugiau nei šimtą dienų Jurbarko ligoninei vadovaujanti vyriausioji gydytoja Rūta Lukšienė, nuo birželio pradžios perėmusi įstaigos vadovavimą į savo rankas ir įjungusi griežtą taupymo režimą visose ligoninės veiklos srityse. Etatų ir įsiskolinimų mažinimas, įstatymo reglamentuojamo atlyginimo didinimas, pajamų ir išlaidų subalansavimas, sprendimai dėl skyrių sujungimo arba uždarymo – uždaviniai, su kuriais ji susiduria jau nuo vasario mėn, kai užėmė laikino vadovo poziciją, o paskui – ir laimėjusi savivaldybės organizuotą konkursą vyriausiojo gydytojo pareigoms užimti.
R. Lukšienė, dar dirbdama pavaduotoja, matė finansiškai sudėtingą ligoninės situaciją ir atsakomybę, gulusią ant vadovo pečių. „Esi tas žmogus, kuri priima lemiamus sprendimus, atsakai už viską“, – sako medikė, atviraudama, kad tik po keleto mėnesių laikinai perėmusi vadovaujamas pareigas atrado savyje tam tikrų savybių, padėjusių atlaikyti iššūkius ir spręsti problemiškas aplinkybes. „Kaip šachmatininkui prireikia strateguoti. Padarysi vieną veiksmą, bus viena pasekmė, padarysi kitą – jau kita. Turi iš anksto sugalvoti, nuspėti, koks bus tas rezultatas, kokios kliūtys“, – pasakoja Rūta.
Paklausta apie įstaigos vidaus tvarkos pasikeitimą, griežtesnę kontrolę, R. Lukšienė teigia jokių naujovių neįvedinėjusi, tik priminusi tvarką, elementarius reikalavimus, kuriuos kartais pamirštame sau priminti – nevėluoti, produktyviai išnaudoti darbo laiką ir t. t. Kaip ir anksčiau vyksta rytiniai susirinkimai, aptariami įvairūs darbo klausimai. Ji džiaugiasi, kad jaučiamas kolektyviškumas, susitelkimas. Iki šiol dirbusi be pavaduotojo medicinos reikalams, dabar tokią pagalbininkę turi. Į šias pareigas priimta gydytoja Vaida Lukšienė, bendrapavardė, bet kaip patikina vyriausioji gydytoja, nėra su ja susijusi jokiais giminystės ryšiais. Nebent sutapimu, kad abi bendrapavardės yra kaunietės.
Sumažino etatų skaičių
Ligoninės vadovė pripažįsta, kad tas laikotarpis nuo gegužės mėnesio atnešė nemažai streso ir į jos pačios gyvenimą, ir į kolektyvo. Teko visiems susėdus ir pareigybes peržiūrėti, ir spręsti, kam etatus apkarpyti, o kam atlyginimus pakelti. Įstaiga per pastarąjį kelių mėnesių laikotarpį sumažino 16 etatų. Tai palietė visą personalą. Iš 6 darbininko etatų liko pusantro. Įteikti atleidimo lapeliai ir kai kuriems gydytojams, taip pat medicinos personalui.
„Buvau pasižadėjusi labai atidžiai peržiūrėti visų skyrių etatus, perteklines pareigybes. Bandėme šioje vietoje atrasti bendrų susitarimų. Iki šiol tebėra opus atlyginimų klausimas. Pagal visus Vyriausybės reikalavimus numatyta slaugytojoms iki 600 eurų, gydytojams – iki 1000, padidinti atlyginimą. Tokios darbo užmokesčio grindys. Ir tas padaryta turi būti per šiuos metus. Mes tą etapą šiaip taip įveikėme, nuo gegužės 1 d. padidinom 20 proc. slaugytojoms atlyginimus, tačiau dar ne visos gauna 600, todėl mums reikės ir toliau spaustis, galbūt dirbti sunkiau, kad gautume didesnį atlyginimą“, – sako R. Lukšienė, patikindama, kad nors kai kuriuos etatus dar būtų galima sumažinti, to daryti neskubės. Ligoninės vadovė tikisi, kad su rajono Tarybos palaiminimu uždarius Ginekologijos skyrių, ir pritarus siūlymui įrengti čia Palaikomojo gydymo ir slaugos palatas, slaugytojos ir jų padėjėjai galės ir toliau čia dirbti.