Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai – Saulėta senjorų savaitė

10 (3)
Šiauliai
Simona Milunienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybės globos namai

Saulėta senjorų savaitė – jau tradicija tapęs renginių ciklas, suburiantis gausią Šiaulių miesto savivaldybės globos namų bendruomenę į edukacines, kurybines, kulinarines veiklas, renginių ciklą pristato soacialinė darbuotoja Simona.

Kiekvienais metais Globos namų senjorai džiaugiasi ne tik įdomiomis veiklomis, bet ir galimybe susitikti su geraširdžiais, savanoriais.
 
Renginių savaitę pradėjome edukatorės Jurgitos ir socialinės darbuotojos Ligitos muilų burbulų šou, kuriame netrūko senjorų juoko ir azarto, rungiantis didžiausio muilo burbulo konkurse.
 
Kineziterapeutė Dominyka senjorus pakvietė į aktyvią sportinę popietę „Sveikame kūne – sveika siela“, kurioje senjorai lavino savo smulkiąją motoriką ir kitus gebėjimus.
 
Floristinėse dirbtuvėse socialinės darbuotojos Žydrūnė ir Tatjana senjorus pakvietė mėgautis spalvų terapija ir smulkiosios motorikos mankšta. Užsiėmimuose „Mandalos magija“ ir „Rudens pastelė“ senjorai iš augalų kūrė spalvingas mandalų kompozicijas, kuriomis papuošė Globos namų sodą.
 
Savaitei įpusėjus Globos namų erdves užpildė meno mylėtojos, keramikė Solveiga ir socialinė darbuotoja Simona bendruomenės narius pakvietė į keramiko dirbtuves „Draugo duetas“, kuriose iš molio lipdėme gėlių žiedus.
 
Grybų mylėtojai šiemet džiaugiasi gausiu gėrybių derliumi, tad šiemet kūrybinėse dirbtuvėse pakvietėme senjorus sukurti spalvingą miško dekoraciją, senjorių menine kompozicija džiaugiasi socialinės darbuotojos Jolanta ir Simona.
 
Saulėtos senjorų savaitės renginiuose netrūko svečių, Globos namuose muzikinį koncertą ir geros nuotaikos pliūpsnį mums dovanojo Šiaulių miesto žmonių su negalia klubas „Židinys“.
 
Globos namų fojė zonoje kišeninių kalendorėlių kolekcionierė Jūratė Kirklienė eksponavo parodą „Saulės paglostyti“, kolekcionierė senjorams priminė, kad kūrybiškumui nėra ribų, svarbu paprastuose dalykuose įžvelgti originalias idėjas jas įgyvendinant.
 
Saulėtą senjorų savaitę vainikavo socialinės darbuotojos Ritos edukacinis užsiėmimas „Kelionė po Lietuvos etnografinius regionus per kulinarinį paveldą“. Užsiėmimo metu senjorai buvo susipažinti su skirtingų Lietuvos etnografinių regionų papročiais bei etnografinių regionų Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos tradicine virtuve.
 
Edukaciniame užsiėmime skanavome žemaitišką kastinį su karštomis bulvėmis ir trintomis kanapėmis, Dzūkijos kraštuose užaugusius grybus ir riešutus, aukštaitišką rūgštų sūrį, suvalkietišką skilandį. Lankėmės Mažosios Lietuvos kepyklėlėje, vaišinomės cukriniais riestainiais ir kafija.
 
Socialinė darbuotoja senjorams pristatė duonos raikymo subtilybes, senjorai nežinojo, kad ankstesniais laikais duoną riekdavo šeimos vyras, nupjaudamas duonos kampelį. Senovėje, žmonės naudodavo tik savo pačių gamintus stalo įrankius ir indus, kurie buvo išdrožiami iš medžio, pinami iš vytelių, žiedžiami iš molio.
 
Senjorai prisiminė vaikystės dienas, kada jų tėveliai riešutus džiovindavo ir laikė žilvyčio vytelių pintinėje, o juos skaičiuodavo kapomis po 60 vienetų.

Edukacijos stalas buvo dekoruotas 100 metų skaičiuojančia staltiese, promočiutės naudojamais indais ir stalo įrankiais.
 
Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose gyvenantys senjorai Jums linki, kad netrūktų saulės širdyje, lūpose – šypsenos.