Tarptautinę paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dieną – padėka paveldosaugai nusipelniusiems žmonėms

Mažeikiai
Nuotrauka iš Kultūros paveldo departamento archyvo
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Mažeikių rajono savivaldybės inf. / Kultūros paveldo departamento inf.

Balandžio 18 d. minint Tarptautinę paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dieną, Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos apdovanojo paveldosaugai nusipelniusius žmones. Tarp apdovanotųjų – ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė paveldosaugai Rūta Končiutė-Mačiulienė.

Klaipėdoje surengtame paminklosaugai skirtame seminare Kultūros paveldo departamento medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kultūros paveldui“ apdovanotas prof. habil. dr. Vladas Žulkus – už ilgametį darbą kultūros paveldo srityje, povandeninės archeologijos mokyklos kūrimą Lietuvoje ir šalies atstovavimą tarptautinėse organizacijose.

R. Končiutei-Mačiulienei įteiktas Kultūros paveldo departamento padėkos ženklas – už vietos bendruomenių telkimą Žemaitijos kultūros paveldo išsaugojimui ir nuoseklų paveldo sklaidos ir propagavimo darbą. 

Taip pat padėkos ženklais apdovanoti: Vida Kanapkienė – už ilgametį darbą muziejininkystės ir dvarų paveldo išsaugojimo srityje, naujam gyvenimui prikeltą Kretingos dvarą ir gyvenimiškas pamokas ugdant jaunąją kartą; Aldą Kliuką – už ilgametį ir profesionalų vadovavimą Vakarų Lietuvos regiono kultūros paveldo objektų restauravimo bendrovei UAB „Pamario restauratorius“, atgaivinusiai daugelį žinomų Klaipėdos krašto istorijos ir architektūros paveldo objektų; Denisą Nikitenką – už nuolatinį rūpestį Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto kultūros paveldu, visuomenines akcijas jų išsaugojimui ir pristatymą žiniasklaidoje.