Tarp iniciatyvos „Lietuvos galia“ laureatų – ir ukmergiškiai

Ukmergė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Gruodžio 3-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene apdovanojo pilietinės iniciatyvos „Lietuvos galia“ laureatus, tarp kurių ir ukmergiškiai: Tulpiakiemio kaime įsikūrusi VšĮ „Užimtumo namai“ bei Žemaitkiemio miestelio bendruomenė.

Iš atrinktų nominantų visuomenė ir komisija, sudaryta iš viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus įvairių sričių ekspertų, balsuodami išrinko apdovanojimų laureatus keturiose kategorijose: „Žalia Lietuva“, „Stipri Lietuva“, „Teisinga Lietuva“ ir „Inovatyvi Lietuva“.

VšĮ „Užimtumo namai“ apdovanojimą pelnė „Inovatyvios Lietuvos“ kategorijoje. Šioje Tulpiakiemio kaime įsikūrusioje įstaigoje įvairioms socialiai pažeidžiamoms grupėms priklausantiems žmonėms sudaryta galimybė stotis ant kojų, dirbti ir pasijusti naudingiems. Moduliniuose konteineriniuose įrengtos darbo vietos, kuriose pensinio amžiaus, ne pilnu etatu dirbančios moterys, vaikus auginančios mamos, kitoms socialiai pažeidžiamoms grupėms priklausantys asmenys atlieka spaustuvių ar kitų įmonių užsakymus.

„Stiprios Lietuvos“ kategorijoje tarp nominantų buvusi Žemaitkiemio miestelio bendruomenė taip pat pateko į konkurso „Lietuvos galia“ antrąjį etapą, kuriame iš  64 šios kategorijos dalyvių liko 7-oji ir buvo pagerbta Prezidento rūmuose vykusiame šventiniame renginyje.

Šalies vadovas pasidžiaugė, jog per metus minėta iniciatyva subūrė daugiau nei 200 iniciatyvų, užregistruotų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Prezidento teigimu, tai ne tik galinga jėga, bet ir rimtas įpareigojimas toliau kurti stipresnę, teisingesnę, žalesnę ir inovatyvesnę valstybę.

„Iš šios aktyvios bendrystės, iš pilietinės visuomenės, savanorių ir nevyriausybinių organizacijų pastangų ir susideda tikroji Lietuvos galia – galia įveikti iššūkius, keistis ir stiebtis aukštyn, savo pavyzdžiu įkvėpti kitus bei to mokyti vaikus“, – akcentavo šalies vadovas.

Iniciatyvos „Lietuvos galia“ tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią. Tai platforma savanoriams, bendruomenėms, aktyviems piliečiams ir kitiems pristatyti savo veiklas, rasti bendraminčių ir sulaukti palaikymo. Rodydama geruosius pavyzdžius, novatoriškus sprendimus, sėkmės istorijas, iniciatyva siekia didinti jų žinomumą ir sklaidą, įkvėpti kitus imtis veiksmų ir prisidėti prie savo valstybės kūrimo.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos atstovai visuomet skatina rajono nevyriausybines organizacijas (NVO) registruotis į įvairias iniciatyvas ir viešinti savo veiklas bei pasiekimus. Todėl ateityje tikimės aktyvesnio NVO įsitraukimo.