Taro kortų būrimas „Ar jūsų santykiai toksiški“

Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Toksiškus santykių modelius dažnai mums perduoda mūsų tėvai. Šie toksiški santykių modeliai retai aptariami gyvenime, nebent vaikštote pas psichologą į konsultacijas. Daugelis žmonių nesuvokdami šių psichologinių taisyklių atsiduria toksiškų santykių spąstuose. Apžvelgsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai yra toksiški. Taip pat pasidalinsiu Taro būrimu, kuris padės suprasti jūsų santykių dinamiką.

Reikia nekonformistinio proto ir stipraus noro keistis, augti, kad atitrūktumėte nuo šių neigiamų santykių modelių, kurie dažnai kyla iš bendros priklausomybės. Narcizo smurtautojo ir žmogaus, kuris turi poreikį būti reikalingas. Ir kiekvieno iš šių neigiamų modelių pagrindas yra meilės, savigarbos sau trūkumas, dėl kurio neįmanoma mylėti ar gerbti kito. Kartais labai toksiški ir įžeidžiantys santykiai gali pažadinti pokyčius gyvenime. Dažniausiai mums reikia, kad būtų akivaizdu, kad kažkas yra labai negerai.

Vis dėlto toksiški santykiai gali būti apgaulingai subtilūs. Toli gražu ne visi jie apima fizinį smurtą. Nesate tikri, ar jūsų dabartiniai santykiai yra toksiški? Jei atpažįstate kurį nors iš toliau išvardytų ženklų, tikėtina, kad taip!

10 ženklų, kad esate toksiškuose santykiuose:

 • Jūsų savivertė pablogėjo nuo tada, kai susipažinote su kitu žmogumi;
 • Jaučiatės lyg vaikščiotumėte ant kiaušinių lukštų;
 • Nukenčia kiti jūsų santykiai ir vis mažiau laiko praleidžiate su draugais ir šeima;
 • Labai dažnai atsiprašinėjate;
 • Kad ir ką darytumėte, atrodo, kad to niekada negana;
 • Pradedate abejoti savo sveiku protu, nes esate nuolat kritikuojamas;
 • Užuot praplėtę savo pažįstamų ratą, vis mažiau bendraujate su aplinkiniais;
 • Santykiai neskatina keistis, augti;
 • Laisvai neišsakote savo minčių balsu;
 • Daugiau laiko praleidžiate dirbdamas (buityje, darbe), nei mėgaudamasis gyvenimu;

Santykiai yra nuolatiniai pakilimų ir nuosmukių kalneliai – pakilimai yra nuostabūs, bet nuosmukiai daug dažnesni.

Iš esmės tai visi ženklai, rodantys, kad kitas asmuo su jumis elgiasi nepagarbiai. Ir tai, kad jūs priimate tokį jo elgesį, yra ženklas, kad jūs dar turite išmokti gerbti save.

Kai suprasite, kad jūsų santykiai yra toksiški, galėsite pagaliau pradėti priiminėti sveikus sprendimus. Pirmas pasirinkimas yra likti ir pakeisti dinamiką, arba visiškai pasitraukti iš situacijos. Jei nuspręsite pasilikti, turite realistiškai įvertinti savo galimybes. Norint pakeisti santykių dinamiką, tam reikia dviejų norą išreiškiančių dalyvių. Taip pat jums gali prireikti santykių konsultanto, tam kad judėtumėte sėkmingų santykių link. Vienintelis žmogus , kurį galite pakeisti, esate jūs pats. Būdas tai padaryti – pradėti gerbti save, nustatyti tam tikras ribas ir teikti pirmenybę savo poreikiams .

Kartais vienintelė išeitis yra pasitraukti iš santykių. Jūs nesate skolingas tam asmeniui, kuris jumis naudojosi, negerbė ir skriaudė. Tiesą sakant, tokie žmonės dažniausiai manipuliuoja tuo, kad esate jiems skolingas, tačiau tai tik dar viena kontrolė, piktnaudžiavimo forma. Sumanūs manipuliatoriai žino kur reikia paspausti kito asmens kaltės mygtuką. Marionetės situacija yra pavojinga, todėl stenkitės valdyti kaltės mygtukus patys. Rekomenduoju šiuos mygtukis išjungti visiškai!

Tačiau saugokitės atsako. Kai pagaliau nuspręsite palikti žmogų, kuris išsėmė jūsų gyvybines jėgas. Toks žmogus gali gąsdinti nužudymu, nes jei jis negali turėti tavęs, vadinasi niekas kitas taip pat negali. Dažniausiai taip nenutinka, bet niekada negali žinoti kas gali atsitikti šiuo konkrečiu atveju. Nekurkite spektaklio, protingai apgalvokite, nuspręskite , kaip išeiti be didelių scenų.

Toksiški santykiai ir Taro kortos

Jei patyrėte prievartą, Taro kortos online greičiausia nepakaks – reikia profesionalios pagalbos. Bet jei jūs užmezgėte santykius su narcizu ir tai akivaizdu, likti iš tikrųjų nėra gera išeitis. Tai žmogus, kuris pajutęs, kad neturi jokios naudos iš artėjančių pokyčių, greičiausiai pats jus paliks.

Būrimas „Toksiški santykiai“

Susikaupkite, galvokite apie esamus santykius. Kiekvienam klausimui traukite po vieną Taro kortą. Pirmąją korta padėkite viduryje. Galima ir daugiau kiekvienam klausimui traukti kortų, žinoma,  jei sugebėsite susieti kelių kortų reikšmes tarpusavyje.

 • Mano vaidmuo šiuose santykiuose?
 • Tikėtinas rezultatas, jei pasiliksiu šiuose santykiuose?
 • Tikėtinas rezultatas, jei aš paliksiu partnerį?
 • Gebėjimas partneriui pasikeisti?
 • Jei aš išeisiu, ar kyla grėsmė man?

Jei jums sudėtinga traktuoti Taro kortas atsakant į šiuos klausimus, kreipkitės. Esu profesionali tarologė Svetlana, tinklalapio elana.lt įkūrėja ir puoselėtoja.

 

Remiamas turinys