Švietimo ministras susitiks su streiką atnaujinančia pedagogų profsąjunga

photo_4310878
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Daliai Lietuvos pedagogų šią savaitę planuojant atnaujinti streiką, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas susitiks su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovais. Susitikimas su mokytojais įvyks Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos būstinėje.

„Kvietėme susitikti jiems patogiu laiku, gavome pasiūlymą atvykti į būstinę – tą ir padarysime, eisime, kalbėsimės“, – teigiama Eltai perduotame Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) komentare.

Praėjusią savaitę ministras G. Jakštas teigė dar kartą išsiuntęs Andriaus Navicko vadovaujamai profsąjungai kvietimą pratęsti derybas ir atnaujinti kolektyvinę sutartį.

LŠDPS ketvirtadienį pranešė gavusi ir apsvarsčiusi tokį ministro pasiūlymą. Profsąjunga informavo, kad ŠMSM pateikti siūlymai yra nepriimtini, tačiau pasiūlė susitikti ir dėl jų derėtis ateinantį pirmadienį.

ELTA primena, kad rugsėjo 29–spalio 12 d. vyko pedagogų streikas, organizuotas švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Spalio 12 dieną streikui perėjus į pasyviąją fazę, mokytojai grįžo darbuotis į klases. Vis dėlto, grįžti į aktyvųjį streiką planuojama lapkričio 22 dieną.

Grįžimas prie streiko lapkričio pabaigoje yra grindžiamas tuo, jog tuo metu Seime bus pradėtas svarstyti kitų metų valstybės biudžetas. Tikimasi, kad parlamentarai išgirs profesinės sąjungos prašymą kitais metais didinti mokytojų atlyginimus ne 21 proc., kaip yra numačiusi Švietimo ministerija, o 32 procentais.