PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Gruodžio 21 d. 08:35

Švietimo ir kultūros jungtys Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje

Marijampolė

Etaplius.ltŠaltinis: Marijampolės savivaldybė


287102

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Marijampolės savivaldybės finansuojamą projektą „Senosios Lietuvos istorija Vytauto Kašubos kūryboje“ ir bendradarbiaujant su Trakų istorijos muziejumi, Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje surengta Vytauto Kašubos sukurtų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės kunigaikščių atvaizdų medaliuose paroda.

Paroda tapo įspūdinga istorijos pamoka Marijampolės mokyklų moksleiviams bei miesto svečiams. Nuo lapkričio 10 d. iki gruodžio 13 d., ieškodami naujų erdvių pažinimui, atrasdami istoriją ir kultūrą, mokydamiesi pilietiškumo, menų galerijoje šurmuliavo Marijampolės mokyklų moksleiviai. Jie pažino ir patyrė Lietuvą viduramžiais bei susipažino su penkiais svarbiausiais XIII- XV a. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovais – karaliumi ir kunigaikščiais, atrasdami viduramžius tapo valdovų raštininkais bei žinias pasitikrino viktorinoje „Penki klausimai apie 1 karalių ir 4 LDK kunigaikščius“.

Istorijos pamokose ir edukacijose dalyvavo 382 mokiniai iš lopšelio – darželio ,,Vaivorykštė" priešmokyklinio ugdymo grupės, Saulės pradinės mokyklos, Ryto pagrindinės mokyklos, Jono Totoraičio, Petro Armino, Šaltinio progimnazijų, Marijonų, šv. Cecilijos, Igliaukos Anzelmo Matučio ir Rygiškių Jono gimnazijų, Žiburelio mokyklos–daugiafunkcio centro, drauge su jais – 22 pedagogai ir 6 karjeros specialistai.

Devyniolikoje menų galerijoje organizuotų veiklų mokiniai susipažino su eksponuojama Vytauto Kašubos sukurtų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės kunigaikščių atvaizdų medaliuose paroda, tapo valdovų raštininkais, o vyresnieji perėmė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino raštininko plunksnas ir lotyniškai rašė laiškus Europos miestams, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto pagalbininkai skyrė privilegiją žydams bei rašė hebrajiškais rašmenimis. Mokiniai išlaikė rašto meno išbandymus savo žinias užtvirtindami vaško spaudais, o veiklų metu tobulino grupinio darbo, komunikavimo bei bendradarbiavimo įgūdžius, atliko kūrybines užduotis.

Istorijos pamokas ir edukacijas mokiniams vedė istorijos mokytoja ekspertė ir karjeros specialistė Arūnė Vaičiūnaitė–Levuškinienė.