Šventosios bažnyčios bokšte duris atvėrė apžvalgos aikštelė – atsiveriantys vaizdai gniaužia kvapą

Palanga
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Palangos miesto savivaldybės inf.

Gruodis Šventojoje prasidėjo ypatingu įvykiu – sekmadienį duris visuomenei atvėrė Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčios bokšte esanti apžvalgos aikštelė. „Išsipildė ilgai laukta svajonė – įrengta bažnyčios bokšto laiptinė“, – džiaugėsi Šventosios parapijos klebonas Zenonas Degutis.

Šventoji - Iš paukščio skrydžio

 Tad nuo šiol į Šventąją galima pažvelgti iš paukščio skrydžio – maždaug 40 metrų aukščio. „Žinoma, dabar tokiai pramogai laikas nelabai palankus –  nemaloniai nuteikia lietūs, vėjai, tačiau vasarą, neabejoju, kad užkopti į bažnyčios bokštą bus daug norinčių“, ­– teigė Z. Degutis.

Pasak klebono. norintieji į bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelę patekti gali ir šiuo metu, nelaukdami šiltesnių orų. Tačiau dėl šios galimybės bei norimo laiko reikėtų iš anksto suderinti paskambinus telefonu 8 687 17613.

Kol kas, neabejojama, į bažnyčios apžvalgos aikštelę pakilti galės tik ištvermingiausieji, nes norint apžvelgti Šventąją iš paukščio skrydžio, pirmiausia reikės įveikti 200 laiptų pakopų ir įlipti į dvylikos aukštų pastato aukštį. Mat lifto, galinčio palengvinti šį iššūkį, bažnyčioje šiuo metu nėra.

“Bet mes esame atviri Apvaizdos siunčiamiems netikėtumams. Viskas eina į priekį su dar didesnėmis svajonėmis ir viltimis. Džiaugtumėmės, jei ateityje atsirastų galimybė įrengti liftą“, – sakė klebonas.

Ir nors kol kas į maždaug 40 metų aukštį reikia kopti pėsčiomis, tai daryti tikrai verta – apžvalgos aikštelėje prieš akis atsiveria nuostabūs panoraminiai Šventosios vaizdai. „Žvelgiant iš viršaus dar kartą nustembi, kokia graži yra Šventoji. Visas miestelis – kaip ant delno, atsiveria Šventosios uostas, tolimesnis jūros vaizdas. Žinoma, apniukusią dieną matomumas prastesnis, bet esant saulėtiems orams matyti netgi Palanga“, – kalbėjo Z Degutis.

Šventosios parapijos klebonas prasitarė ir apie dar vieną svajonę: „Ateityje labai norėčiau abiejose apžvalgos aikštelės pusėse įrengti po žiūronus, kad lankytojai galėtų pasigrožėti dar įspūdingesniais vaizdais“.

Kviečia ir Palangos bažnyčia

Pasigrožėti kurortu iš paukščio skrydžio galima ir Palangoje – lankytojų taip pat laukia Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšte įrengta apžvalgos aikštelė. Apsilankyti joje galima kasdien – nuo pirmadienio iki šeštadienio 9-17 val., sekmadieniais – po Sumos, maždaug 13.30 val.

Norintieji patekti į 21,4 metro aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę, šį atstumą taip pat turi įveikti laiptais. Pakeliui, tarpinėje laiptų aikštelėje, galima apžiūrėti bažnyčios laikrodžio mechanizmą bei perskaityti laikrodžio naudojimo instrukciją.

Apžvalgos aikštelėje, kurios plotas – apie 18 metrų, galima ne tik pasigrožėti Palanga iš paukščio skrydžio (pro bokšto langus matyti miesto panorama bei jūra), bet ir, pakėlus akis į viršų, visai iš arti išvysti įspūdingo dydžio bažnyčios varpus bei jų mechanizmą, kadangi lankytojams skirta zona įrengta būtent varpų aikštelėje. Bokšto apžvalgos aikštelėje įrengti ir du monokliai-teleskopai.