PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Rugsėjo 9 d. 08:43

Šventinis Tarybos posėdis: kur rožės, ten ir spygliai

Šiauliai

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt


14082

Vakar į Tarybos posėdį susirinkę Šiaulių miesto politikai atsistoję plojo naujiems pačių patvirtintiems miesto garbės piliečiams – Violetai ir Romualdui Laugaliams. Taip pat vos keturių balsų persvara buvo pritarta, kad administracijos direktoriaus pavaduotoju taptų „darbietis“, buvęs krašto apsaugos viceministras Marijus Velička. O po išdalytų rožių opozicijos atstovai negailėjo spyglių miesto merui, parengtiems sprendimų projektams ir jų teisėtumui.

Spygliai – dėl „nustumtų“ šiauliečių

Po iškilmingai sugiedoto Lietuvos himno, politikai rožes įteikė administracijos direktoriui Antanui Bartuliui ir Tarybos nariui Aurimui Lankui. Jie vakar šventė gimtadienius.

Šį kartą Tarybos nariams jau pirmosiomis posėdžio minutėmis pavyko patvirtinti darbotvarkę. Įprastai diskusijos apie svarstytinus klausimus užsitęsdavo kone valandą.

Prieš pradedant svarstyti pirmąjį klausimą, Tarybos nariai buvo informuoti apie pasikeitusį liberalų frakcijos seniūną. Juo tapo Artūras Kulikauskas.

Vakar Šiauliuose prasidėjo Šiaulių miesto gimtadienio renginiai, o šiandien naujiems miesto garbės piliečiams iškilmingame vakare bus uždėtos regalijos. Vakar politikams buvo belikęs vienas formalumas – balsuoti dėl Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo Violetai Laugalienei ir Romualdui Laugaliui. Iš 30-ies Tarybos narių teigiamai balsavo 29, vienas politikas nebalsavo iš viso.

Paklausti panoro tik Andrius Šedžius. „Man nekyla klausimų dėl garbės piliečių kandidatūrų, tai iš tiesų yra nusipelnę ir verti žmonės. Esminis klausimas yra dėl bendros suteikimo tvarkos, iškilmingo posėdžio. Tai jūs, pakeisdami tvarką, atėmėt galimybę iš šiauliečių ateiti ir pasveikinti garbės piliečius, nes, kaip suprantu, visa inauguracijos procedūra vyks mero priėmimo metu, kur galės patekti tik tie žmonės, kurie turės mero pakvietimus. O kaip kiti šiauliečiai, kurie irgi nori ateiti, pasveikinti, nusilenkti jiems, paploti? Tai ką, jie turės prašyti malonės, kad įleistų?“ – replikavo jis.

Miesto meras tokį apsisprendimą pagrindė tuo, kad visi Tarybos posėdžiai yra atviri, šiauliečiai gali juose lankytis, o darbotvarkės yra skelbiamos jau prieš keletą savaičių.

„Bet kuris šiaulietis gali dabar ateiti į šitą salę ir tiesiog pasveikinti. Taip, regalijos labai gražioje aplinkoje bus įteiktos per mero priėmimo vakarą“, – atsakė A. Visockas.

img-3153.jpg

Spygliai – dėl neegzistuojančios Tarybos programos

Po trumpų garbės piliečių sveikinimų, Tarybos nariai ėmėsi svarstyti „darbiečio“ iš Kauno Marijaus Veličkos skyrimo administracijos direktoriaus pavaduotoju klausimą.

Denis Michalenko kandidato klausė, kokią programą jis ketina vykdyti. Šiam atsakius, jog Šiaulių miesto savivaldybės tarybos programą, Tarybos narys pasiūlė pasidomėti, ar tokia programa iš viso egzistuoja...

„Aš ateinu dirbti į vykdomąją Šiaulių miesto tarybos valdžią. Tai tokius, kokius sprendimus priims Taryba, tai administracijos direktorius ir jo pavaduotojai įgyvendina. Nežinau, ar galima tiksliau atsakyti į jūsų užduotą klausimą“, – komentavo M. Velička.

Kandidatas sulaukė ir pagyrų dėl įspūdingo gyvenimo aprašymo (advokatas, buvęs krašto apsaugos viceministras, – aut. past.), ir kritikos, jog tokios atsakingos pareigos Šiaulių mieste gali būti patikėtos kauniečiui, kurį su Šiauliais sieja tik draugai ir trumpalaikiai vizitai, o politikai negeba rasti atsakingo šiauliečio.

Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad iš 31 Tarybos nario už M. Veličkos kandidatūrą balsavo 17, prieš – 14 politikų. Nuo šiol administracijos direktorius A. Bartulis turės du pavaduotojus – socialdemokratą Gintautą Sitniką ir „darbietį“ M. Veličką.

Perversmas miesto įstaigoms?

Politikai ar bent dalis jų pasišovė iš peties pakeisti kai kurių miesto įstaigų gyvenimą. Pirmasis sąraše – Šiaulių turizmo informacijos centras (TIC). Jį iš viešosios įstaigos užsimota pakeisti į biudžetinę įstaigą.

„Toks laikotarpis – virsmo iš viešųjų įstaigų į biudžetines, iš biudžetinių į viešąsias... Ar buvo bandoma Turizmo informacijos centrui, kaip viešajai įstaigai, ieškoti dalininkų? Nes turizmas yra tokia sritis, kur dalyvauja labai daug subjektų. Verslas, viešbučiai, maitinimo įstaigos, muziejai ir visa kita. Mano giliu įsitikinimu, viešoji įstaiga yra pažangesnė valdymo forma. Buvo bandoma ieškoti dalininkų?“ – klausė A. Kulikauskas.

Pranešėja patvirtino, jog dalininkų nebuvo ieškota.

A. Šedžius teiravosi, kaip TIC‘o darbą paveiks statuso pakeitimas, išskyrus tai, kad tai suteiks didesnes garantijas darbuotojams.

„Tai bus lengvesnis lėšų skyrimo momentas. Darbas neturėtų pasikeisti“, – sakė pranešėja.

Už šį sprendimo projektą balsavo 19 Tarybos narių, 11 susilaikė, 1 nebalsavo, tad Šiaulių TIC‘as iš viešosios įstaigos taps biudžetine.

img-3200.jpg

Karščiausios diskusijos – dėl Futbolo akademijos likimo

Simboliškai, Šiaulių futbolo akademijai šią savaitę švenčiant dešimtąjį gimtadienį, Tarybos posėdyje nuskambėjo dar vienas aktualus klausimas, keliantis audringas reakcijas – Šiaulių futbolo akademijos pertvarkymas iš biudžetinės į viešąją įstaigą.

„Na, visi žinome, dėl ko norima priimti tokį sprendimą. Kaip jūs manote, ar normaliai gyvuoja Šiaulių futbolo akademija ir koks jos pagrindinis tikslas? Ar ugdyti jaunuosius šios sporto šakos mėgėjus, futbolininkus, ar tenkinti Futbolo federacijos įgeidžius dėl profesionalų dalyvavimo aukščiausio lygio varžybose?“ – klausė Juozas Pabrėža.

Pranešėja Asta Lesauskienė replikavo, kad siekiama sisteminio požiūrio į futbolo srities plėtrą, vaikų ugdymą, todėl stengiamasi atitikti federacijos reikalavimus.

„Ar teisingai suprantu, kad gerai dirbanti įstaiga, ugdanti 600 vaikų, yra stumiama į nežinią dėl kažkokio mistinio sporto klubo, nes jo nėra, dalininkų nėra. Vieną kartą mes jau išėmėm šitą klausimą iš posėdžio darbotvarkės. Su vicemeru ponu J. Sartausku teko kalbėti, kuris patikino, kad tie dalininkai bus. Na, jų nėra. Taip, mes už VšĮ, bet nesant dalininkų ir esant visiškai nežiniai daryti sprendimą, kur 100 dalių turės Savivaldybė... Ar jūs matote čia kokią logiką?“ – replikavo A. Kulikauskas.

Pranešėja aiškino, kad sprendimas nekvestionuoja įstaigos darbo, įstaiga dirba puikiai, todėl toks kelias ir siūlomas.

„Ji ir dabar pakankamai sistemingai dirba, tačiau norint siekti aukštesnių rezultatų ir vaikams žinoti, kokiu keliu eiti, turėti su kuo pasilyginti, tada ugdymas yra pilnavertiškesnis. Šiuo metu iš tiesų nėra jokio stipraus klubo. Verslininkai taip pat laukia Savivaldybės pozicijos, ar ji atitiks Federacijos matymą“, – sakė pranešėja.

Tarybos nariai labiausiai baiminosi, jog VšĮ steigimas yra išankstinis, nesutarus ir nežinant, kas yra dalininkai.

„Būnant tik vienam steigėjui ir nežinant, kada ateis kiti dalininkai, niekas nesikeičia. Daroma tik tam, kad būtų daryta, ir kol kas realios naudos, kol nežinome kitų dviejų dalininkų, nebus“, – sakė A. Lankas.

A. Lesauskienė sakė, kad reikia pasitikėti žmonėmis, nes kandidatai į dalininkus yra, tik prašo jų neįvardinti.

Domas Griškevičius bandė nuraminti kolegas Tarybos narius, kad šie nesibaimintų VšĮ statuso, mat tokį pat statusą turi ir krepšinio akademija „Saulė“. Tuo tarpu pats Futbolo akademijos direktorius, pasak A. Lesauskienės, labiau norėtų, kad įstaiga taptų biudžetine.

„Futbolo akademija metų pradžioje kreipėsi į mus inicijuoti viešosios įstaigos steigimą, buvo bendruomenėje aptarta, pateikta. Daug diskutuota ir mes tuo keliu nuėjome. Visai neseniai atsirado kitokia direktoriaus pozicija dėl biudžetinės įstaigos. Mes ją apsvarstėme, klausėme Federacijos, ar jie pritaria, Federacija atsakė, jog tikrai ne. Turime atsakymą raštu, jie palaiko šitą mūsų sprendimą“, – aiškino A. Lesauskienė.

Po ilgų diskusijų ir balsavimo miesto meras A. Visockas nusijuokė ir pasakė dėkojantis Dievui ir Tarybos nariams, kad futbolas Šiauliuose judės į priekį. Tokia replika pasakyta išvydus balsavimo rezultatus: 16 politikų balsavo „už“, tad sprendimas buvo priimtas – biudžetinė įstaiga Šiaulių futbolo akademija taps VšĮ.