Šventei „Trauk stintelę“ pasiruošta – aptarti organizaciniai klausimai

424882609_947039327425138_709633524189675059_n (1)
Ignalina
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ignalinos rajono savivaldybė

Vasario 21 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje dar kartą aptarti šeštadienį Palūšėje vyksiančios šventės „Trauk stintelę 2024“ organizaciniai klausimai.

Organizatoriai savivaldybės vadovus patikino, kad viskas vyksta sklandžiai, tikimasi, kad ir vietiniai, ir iš toliau atvažiavę šventėje patirs puikių emocijų ir įspūdžių.

Šventėje turėsite galimybę ne tik agurkais kvepiančių mažų ežerinių stintelių nusipirkti, keptų paskanauti, bet ir įvairiausių žuvienių, šiupinių bei kitų gardžių karštų patiekalų pavalgyti. 

Mugėje žada dalyvauti 73 prekeiviai. Bus ir duonos, ir riestainių, ir rūkytos žuvies, ir visas margumynas tautodailės bei amatininkų dirbinių. Nepamirškite piniginės!

Specialus savivaldybės mero prizas – ledo ritulio lazdą laikanti stintelė (aut. Raimondas Žievys) – bus įteiktas ledo ritulio varžybų komandai nugalėtojai,  taip pat bus pasveikinti poledinės žūklės žvejai laimėtojai  ir pats vyriausias Ignalinos krašto žvejas, senojo stintelių žvejybos amato puoselėtojas Stanislovas Rastenis. 

Koncertuos Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ ir liaudiškos muzikos kapela „Sadūnai“. 

Pristatoma ir nauja skulptoriaus Alberto Danilevičiaus sukurta nendrinė skulptūra – reljefinis nendrinis paveikslas, įkūnijantis Lūšių laumių legendą. 

Mėgstantys ilsėtis aktyviai galės dalyvauti žiūrovių varžytuvėse: sunkiausios Palūšės stintelės kilnojime, medinės stintos „raikyme“, slidinėjime „Trys prieš tris“, varžytuvėse „kalk cvieką“. Pramogų netrūks tiek mažiems, tiek dideliems. Tėveliai kartu su mažaisiais bus kviečiami dalyvauti smagiose estafetėse, išbandyti etnopramogas, medinių stintelių spalvinimą, lauko šachmatus.

Šventės atidarymas – vasario 24 dieną 12 val.