Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Švenčionių rajono ligoninės direktoriumi nuo š. m. kovo 1 dienos paskirtas 56-erių Gintaras Žandaravičius. Tai numatantį potvarkį, atsižvelgęs į VšĮ Švenčionių rajono ligoninė direktoriaus pareigoms užimti konkurso komisijos siūlymą, pasirašė Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.
Naująjį ligoninės vadovą pirmąją jo darbo dieną kolektyvui pristatė meras Rimantas Klipčius, vicemerė Violeta Čepukova bei pastaruoju metu laikinai direktoriaus pareigas ėjęs Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Vytautas Vaitkevičius.
Kaip susitikimo su kolektyvu metu sakė G. Žandaravičius, pagrindinis jo tikslas – pagerinti gydymo paslaugų kokybę ir užtikrinti ligoninės personalo jautrumą paciento atžvilgiu. „Taip pat netoleruosiu garbės ligoninei nedarančio elgesio, tokio, apie kurį neseniai skelbė žiniasklaida“, – kalbėjo naujasis ligoninės vadovas.
Rajono meras R. Klipčius savo ruožtu pabrėžė, kad naujajam vadovui keliami net keli uždaviniai. „Iš Jūsų, kaip direktoriaus, tikimės nemažai: būtina ne tik išlaikyti ligoninės konkurencingumą, užtikrinti pacientams teikiamų paslaugų kokybę ir išplėsti paslaugų spektrą, bet ir išmintingai valdyti personalą bei pagerinti ligoninės mikroklimatą ir šios įstaigos reputaciją. Jeigu mes norime, kad ligoninė turėtų gerą vardą, būtina susitelkti, tikiu, kad p. Gintarui pavyks tai padaryti“, – sakė meras.
G. Žandaravičius 2016 m. ėjo XVI Lietuvos Respublikos Vyriausybės Sveikatos apsaugos ministerijos ministro patarėjo pareigas. Iki tol jis 11 metų dirbo Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje: 2010-2016 m. – Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktoriumi, 2005-2008 m. – Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėju.
G. Žandaravičius yra baigęs Vilniaus universitetą, jam suteiktas humanitarinių mokslų studijų srities filologijos krypties bibliografijos magistro kvalifikacinis laipsnis.
Naująjį ligoninės direktorių kalbina mero patarėja Simona Kazlienė.
S. Kazlienė: Susitikime su kolektyvu minėjote, kad iš pirmo žvilgsnio Švenčionių ligoninė – geresnė nei vidutiniškai tokios įstaigos Lietuvoje. Kas lėmė tokį įspūdį?
G. Žandaravičius: Turiu omenyje ne tik fizinę, materialinę įstaigos būklę. Be abejo, ji irgi daug nulemia – pirmas paciento įspūdis taip pat svarbus, o ir sienos, sakoma, kartais gydo. Bet kiek aš esu išanalizavęs informaciją, matęs Lietuvos ligoninių, kuomet kaip ministro patarėjas važinėjau po Lietuvą, ir atmetus visiems žinomus nesusipratimus šioje ligoninėje, gydytojų kvalifikacija, suteikiamų paslaugų kokybė tikrai nenusileidžia Lietuvos vidurkiui. Tikiuosi, jog mes su kolektyvu bendromis pastangomis paslaugas pakelsime į dar aukštesnį lygį. Pacientui labai svarbus žmoniškumo faktorius, kaip jis priimamas, todėl net ir aukštos kvalifikacijos gydytojas negali būti atsainus.
S. K. Kokias matote didžiausias ligoninės stiprybes ir silpnybes?
G. Ž. Silpnybės, jau kartojuosi, tai požiūris į žmogų ir, kaip supratau iš pirmų susitikimų, vidaus mikroklimatas – kolektyvas yra kažkiek susiskaldęs, yra nesusikalbėjimų. Kaip kolektyvui linkėjo ir meras – turime būti kaip kumštis, jei dirbsime visi kartu, pasieksime tikrai gerų rezultatų. O stiprybės – tai daugiaprofilinė ligoninė, kurioje yra chirurgija, ginekologija, vaikų skyrius, ligoninėje yra nebloga materialinė bazė. Galime plėtoti dienos chirurgiją, be to, Vilnius yra netoli, įmanoma prisikviesti gerų specialistų iš sostinės, kurie pagelbėtų teikiant aukštesnės kokybės paslaugas. Kolektyvas yra kvalifikuotas, reikia tik labiau susitelkti.
S. K. Kokie bus pirmieji Jūsų darbai?
G. Ž. Pirmas darbas – susipažinti su kolektyvu, įsigilinti į silpnąsias vietas, išsiaiškinti skyrių veiklos niuansus, iš vidaus pažvelgti į finansinius veiklos rezultatus. Ir be abejo, pasirašyti gerą, ligoninei palankią sutartį su ligonių kasa, gauti licenciją geriatrijos paslaugų teikimui, o toliau bus matyti eigoje. Mintyse – ir dienos chirurgijos, ir reabilitacijos paslaugų plėtojimas. Po 100 dienų galėsiu plačiau papasakoti, kuria kryptimi eis ligoninė (šypsosi).
S. K. Kalbant apie specialistų pritraukimą – kokių gydytojų pirmiausiai dairysis Jūsų akys?
G. Ž. Chirurgų ir terapeutų, taip pat antrinio lygio specialistų – kardiologų, neurologų, pas kuriuos eilės yra didžiausios. Vienas iš uždavinių – stiprinti Pabradės filialą, pirmiausiai įsisąmoninti, kad mes – vienas kolektyvas. Pabradė yra arčiau Vilniaus, specialistus turi būti prisikviesti lengviau, Pabradėje turime turėti ne tik slaugą, bet ir išplėtoti konsultacinės poliklinikos paslaugas.
S. K. Ką naujasis ligoninės vadovas norėtų pasakyti tiesiogiai Švenčionių rajono žmonėms?
G. Ž. Galiu pažadėti, kad tiek medikų, tiek viso personalo požiūris į pacientus pasikeis. Pacientas – net ne tinkamas žodis, nes aš kalbu apie požiūrį į žmogų. Tai svarbu ne tik ligoninės įvaizdžiui, bet ir plačiąja prasme.
S. K. Dėkojame už atsakymus, sėkmės darbuose.
G. Ž. Ačiū.