Švenčionių rajone sulaikytas Meros upėje žvejojęs pažeidėjas

Švenčionių rajone sulaikytas Meros upėje žvejojęs pažeidėjas
Švenčionys
AAD nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Per akcijos „Lašiša“ reidą Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai Švenčionių rajone Meros upėje nustatė asmenį, bandžiusį žeberklu pasigauti žuvų. Pažeidėjas žuvų sugauti nespėjo ir žalos gamtai nepadarė, teigiama AAD pranešime žiniasklaidai.

„(...) Prioritetą teikiame nusižengimų prevencijai, visada siekiame užkirsti kelią galimam neteisėtam lašišų ir šlakių išteklių naudojimui“, – sakė Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Tomas Ūsaitis.
 
Pažeidėjas žuvų sugauti nespėjo ir žalos gamtai nepadarė, bet už žvejybą draudžiamais įrankiais jam teks sumokėti nuo 120 iki 300 eurų baudą ir atsisveikinti su bridkelnėmis, prožektoriumi ir žeberklu, rašoma pranešime.
 
Primenama, kad už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 eurų žalos apskaičiavimo bazinis įkainis, taip pat skaičiuojama žala gamtai ir už žuvies ikrus. Jei žala šioms žuvims padaroma gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose žalos atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą bazinį įkainį