PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 28 d. 16:11

Sveikatos apsaugos ministerija atsakė į pakruojiečių peticiją

Šiauliai

Pixabay.com nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


77722

Pakruojo rajono savivaldybė gavo raštą iš Sveikatos apsaugos ministerijos „Dėl VšĮ Pakruojo ligoninės pertvarkos“. Tai atsakymas į Pakruojo rajono gyventojų peticiją, kuri su visais gyventojų parašais (2992 pasirašiusieji) buvo išsiųsta Seimui ir Sveikatos apsaugos ministerijai.

Kartu su peticija išsiųstas Pakruojo rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos raštas, kurį pasirašė šios tarybos pirmininkas V. Misiūnas ir dar 11 narių (taip pat ir Pakruojo ligoninės direktorius V. Sudaris, kuris spaudoje (2019 m. vasario 27 d. „Auksinė varpa“ Nr. 15(8684) teigė, kad apie „aprašymą, „palydėjusį“ parašus į Seimą, geriau visai nežinoti“).
LR sveikatos apsaugos ministerija rašto turinį suprato ir kovo 6 d. pateikė Savivaldybei atsakymą. „Sveikatos apsaugos ministerija nesvarsto ir juo labiau neplanuoja nė vienos rajono ligoninės uždarymo. Tačiau būtina svarstyti dėl ligoninių teikiamų paslaugų perprofiliavimo, siekiant, kad pacientams būtų užtikrinamos geros kokybės ir saugios sveikatos priežiūros paslaugos “ – taip rašo ministras A. Veryga.
Tame pačiame rašte ministerija Pakruojo ligoninę pateikia pavyzdžiu, iliustruojančiu „neefektyvią ligoninių tinklo infrastruktūrą“: „Ministerijos turimais 2017 metų duomenimis, 66,7 % Pakruojo savivaldybės gyventojų pasirinko stacionarinį gydymą ne Pakruojo ligoninėje, o išvyko gydytis į kitas ligonines, o iš visų pasirinkusiųjų gydytis Pakruojo ligoninėje pacientų net 35,2 %, t. y. daugiau kaip trečdalis (Lietuvoje vidutiniškai 17,1 %) galėjo būti pagydyti ambulatorinėmis sąlygomis, t. y. nestacionarizuojant į ligoninę. Be to, Pakruojo ligoninėje buvo per mažas lovų užimtumas – 245 dienos per metus, kai šalies vidurkis buvo apie 275 dienas, o siekiamas rodiklis – 300 dienų per metus. Šalies savivaldybių kontekste Pakruojo ligoninė išsiskiria ir tuo, kad 2017 m. duomenimis, daugiau kaip 75 proc. joje dirbančių gydytojų buvo vyresni nei 55 metų, o trečdalis iš pastarųjų – vyresni nei 65 metų, tai rodo, kad ligoninė jau dabar susiduria su kvalifikuoto medicininio personalo pritraukimo problema, kuri artimiausiu metu gilės.“
Kaip aiškinama rašte, ministerija „aiškią Pakruojo ligoninės perspektyvą matys ir išsklaidys dabartinę nežinią“ tik parengus ligoninių konsolidavimo planą.
Iki tol reikėtų ne „grumtis dėl rajonų ligoninių“, o išanalizuoti situaciją Pakruojo ligoninėje ir dirbti dėl mūsų rajono pacientų sveikatos užtikrinimo paslaugų kokybės.