Sveikatinimo veiklos keičia gyvenimus

RTK08951
Šiauliai
A. Rutkausko nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

„Dėkojame Šiaulių savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatinimo projekto atstovams, specialistams, kurie finansavo mūsų projektą „Gyvenkime sveikai šeimų bendruomenėje“, – sako Regina Zabielienė, „Motinos Teresės šeimų namų“ vadovė. Artėjant šventėms, R. Zabielienė ne tik dėkoja, bet ir džiaugiasi vykdomo sveikatinimo projekto, kurį finansavo Savivaldybė, o prie projekto prisidėjo ir parėmė UAB „Splius“, Šiaulių vyskupijos „Caritas“, rezultatais ir veiklomis.

Projekto veiklų gausa

VšĮ „Motinos Teresės šeimų namuose“ prieglobstį nuo 2012 m. randa su gyvenimo sunkumais susiduriančios mamos su vaikais, fizinę ar intelekto negalią turintys asmenys ar tie, kuriems tiesiog trūksta socialinių įgūdžių. Įstaiga, vykdydama įvairius projektus, stengiasi visokeriopai jiems padėti. Laimei, pavyksta – gerųjų pavyzdžių vis atsiranda, o siūlomi užsiėmimai globojamiems asmenims ir užima laisvalaikį, ir padeda išbristi iš bėdų liūno.

„Motinos Teresės šeimų namų“ vykdomas sveikatinimo projektas skirtas skatinti bendruomenės sveiką gyvenseną, organizuoti fizinio aktyvumo veiklas, poilsį gamtoje, suteikti žinių apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, vykdant širdies ir kraujagyslių ligų prevenciją.

„Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos paskelbti prioritetai – širdies ir kraujagyslių ligų prevencija, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, bendruomenių sveikos gyvensenos skatinimas – įstaigos bendruomenei labai aktualūs. Projektą „Gyvenkime sveikai šeimų bendruomenėje“, kuris jau eina į pabaigą, pavyko šauniai įgyvendinti“, – komentuoja R. Zabielienė.

Bendruomenės nariams nuo pavasario vyko psichologės, policijos atstovų, gydytojos, sveikos mitybos specialistės paskaitos. Švietėjiškas paskaitas papildydavo įvairūs užsiėmimai: meno terapijos – tapyba ant vandens ir muilo terapija, taip pat vedamos mankštos, šokiai. Visų šių veiklų netrūko ir rudenį.

Smagių veiklų buvo organizuota ir gamtoje. Vyko trijų dienų stovykla Šventojoje, jos metu pasamdyta trenerė vedė mankštas, organizavo varžybas, jų metu sveikata ir įpročių ugdymas buvo svarbiausi.

„Dėkojame Šiaulių savivaldybės sveikatinimo programos atstovams, visiems specialistams, kurie taip nuoširdžiai ir atsakingai dirba, bendradarbiauja su „Motinos Teresės šeimų namų“ bendruomene ir padeda žmonėms. Kaip gerai, kad yra tokia programa, kuria galima padėti šeimų namų bendruomenės žmonėms, kurie gyvena pas mus ir kurie ateina į bendruomenės organizuojamas veiklas“, – kalba ir įstaigoje dirbantis vadybininkas Valentas.

Kartojimas – būtinas

R. Zabielienė pasakoja, kokios įdomios paskaitos, užsiėmimai buvo rengti bendruomenės nariams, ir teigia, kad nors projektas vykdomas ne pirmus metus, tačiau juk ir bendruomenės nariai nuolat keičiasi. Net ir tie, kurie gyvena ilgiau, informaciją įsisavina ne iš pirmo sykio, tad tik kartojimas užtikrina gerą rezultatą. „Motinos Teresės šeimų namai“ tikisi, kad Savivaldybė ir kitais metais finansuos projektą.

„Dauguma mūsų gyventojų turi didžiulę socialinių įgūdžių stoką, turi psichinių ar intelekto, fizinių negalių, todėl, net ir norėdamas daug informacijos pasakyti, negali būti tikras, ar tai duos naudos. Turi įtvirtinti, o norint tai padaryti – tą patį turi kartoti ne vienas žmogus, o keli ir daugiau. Tie mūsų gyventojai eina po labai mažą žingsniuką į priekį... Bet jie tikrai eina! Juos galima labai daug išmokyti, bet tai užtruks, nes negali greitai priimti informacijos. Mokant ir padedant, mamos tikrai gali išmokti auginti vaikus“, – apie ypatingo dėmesio reikalaujančius šeimų namų gyventojus pasakoja R. Zabielienė, pabrėždama, kad labai gera, jog yra tokios programos, kuriomis galima padėti šeimų namų bendruomenės žmonėms, tiems, kurie gyvena įstaigoje ir kurie ateina į bendruomenės organizuojamas veiklas. Tokių žmonių skaičiuojama apie 200 ir jiems visiems vienokie ar kitokie užsiėmimai labai padeda.

 

Padovanokime šeimoms Kalėdas!

„Dėkoju Dievui už „žinutę“ – lankstinuką, apie „Motinos Teresės šeimų namus“, kuris visai netikėtai pateko į mano rankas. Atvykau į juos su nerimu ir baime, tačiau apsigyvenus jau po kelių dienų mane apėmė dėkingumas ir verkiau, verkiau, verkiau… Tai namai, bendruomenė, kuriuose gera gyventi, mokytis, augti. Čia šilta, esi soti, gražu viduje bei išorėje. Dar ilgai prisiminsiu rudeninį vaizdą pro didžiulius kambario langus ir keliuką, kuriuo matau ateinančius ir išeinančius šių namų darbuotojus, gyventojus. O verkiau iš džiaugsmo, nes, tik čia gyvendama, supratau, kokia aš vis dėlto esu laiminga, sveika ir turtinga, dingo kaltės jausmas, kad galbūt kartais aš buvau „bloga“ mama savo vaikams. Atsirado dar didesnis dėkingumas savo tėvams už gyvybę, už galimybę patirti visa tai“, – tokių istorijų „Motinos Teresės šeimų namuose“ yra ne viena.

Ši organizacija visokeriopai stengiasi padėti nuo pat pradžių – parodyti gyvenimo džiaugsmą, išmokyti pasitikėti, padėti vaikams suprasti, kad aplinka šeimoje gali būti saugi.

Aukojimo portale Aukok.lt yra paskelbtas kalėdinis „Motinos Teresės šeimų namų“ projektas „Padovanokime šeimoms Kalėdas!“ Šiuo projektu suteiksime šeimoms būtiniausių daiktų, padėsime įsikurti, nupirksime būtiniausių namų apyvokos prekių bei buitinės technikos. Norime, kad šeimos ir vaikai jaustųsi oriai ir turėtų tinkamas gyvenimo sąlygas.

Projektui reikalinga suma: 9 000 Eur. Tai atrodo daug, tačiau šeimų norams ir svajonėms trūksta daug daugiau. Kiekvienas euras – tai laimė, džiaugsmas, Jūsų dovana!

Mūsų šeimos jau laukia kaėdinio stebuklo.

Kviečiame visus prisidėti ir padėti sukurti šventinę nuotaiką šeimoms, kurioms labiausiai to reikia!

Gražindami buitį, kurioje auga vaikai, padėsime šeimoms išgyventi krizę ir ugdyti gebėjimus pasirūpinti savimi, taip suteikiant viltį, kad, kuriant savarankišką gyvenimą, šeimos nebus paliktos likimo valiai.

Reklama