PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Sausio 23 d. 14:10

Sveikatingumo keliu pas kaimynus – tobula ir nieko nekainuoja

Panevėžys

R. Keliuotytės nuotr.

Gimtasis RokiškisŠaltinis: Etaplius.lt


68941

Sveikos gyvensenos patarimų toli ieškoti nereikia – jie plūsta iš visų pusių. O vienas iš jų – nepamiršti judėti kasdien.

Nemeluokite sau – tam nereikia nei ypatingo prisirengimo, nei specialių aprangų, nei pinigų – norintieji atsispirti minkštos sofutės kerams galimybių ras visokių ir visur. Šį kartą dalijamės viena iš tokių žavių galimybių, kurią išbandėme kaimyniniuose Anykščiuose. Šiame mažesniame už Rokiškį kurortiniame miestelyje veikti tikrai yra ką. Visiems lankytiniems objektams ar pramogoms dienos tikrai neužtektų, todėl pasirinkome tik tiek, kiek nesunkiai galėjome įveikti iki tamsos. Aplankėme angelus, paukštukus ir, keturias valandas spėriai žingsniuodami, kvėpavome tyru spygliuočių oru. O žolininkas Marius Lasinskas juk sakė – spygliuočiai ir spyglių arbata puikiausia profilaktinė priemonė nuo įvairiausių peršalimų. Taigi nušovėme keletą zuikių vienu kartu – sustiprinom imunitetą, iki sušilimo išsijudinom ir dvasią atgaivinom užburiančiais žiemos peizažais. Ir visa tai – nieko nekainuoja. Bet apie viską iš eilės.

Miestas, kurį pamėgo angelai

Sakoma (o daug kas turbūt ir pats įsitikino), kad fizinė sveikata priklauso ir nuo vidinio nusiteikimo, šviesių minčių, todėl pirmiausia Anykščiuose nusprendėme užsukti pas angelus. O angelų čia daug ir jie susibūrę į centre, visai netoli bažnyčios.

Būtent čia 2010 m. atidarytas pirmasis Lietuvoje Angelų muziejus, kai Anykščiams vertingą angelų kolekciją padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris. Jos kolekcijoje – per šimtas tapytų, medinių, keramikinių, stiklinių ir kitokių angelų.

Kai užsukome, Angelų muziejuje vyko šioks toks remontas, tačiau buvome maloniai įleisti, o dėl nepatogumų pigiau mokėjome už bilietus – vos po eurą.

Muziejuje galima pamatyti pačių įvairiausių angelų, tarp jų – ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų Leono Striogos bei Vlado Vildžiūno kūrinius, nuolatinėje ekspozicijoje pristatomi Leonardo Gutausko, Aloyzo Stasiulevičiaus, Vytauto Igno, Jurgos Ivanauskaitės, Filomenos Linčiūtės, Jono Daniliausko darbai, lietuvių tautodailininkų kūriniai, lietuvių liaudies menas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“