Svarstyta, kaip įprasminti profesoriaus S. Ušinsko 120-ąsias gimimo metines

422093621_714738490797809_8929372501767926703_n
Pakruojis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pakruojo rajono savivaldybės inf.

Sausio 24 d. Pakruojo ugniagesių draugijos stoginėje vyko susitikimas-diskusija, skirta aptarti dailininko, vitražisto, scenografo Stasio Ušinsko 120-ųjų gimimo metinių paminėjimą, kuris vyks 2025 metais.

Pirmasis tokio pobūdžio susitikimas vyko dar 2021 metais, kai buvo diskutuojama apie S. Ušinsko vardo garsinimą  gimtajame Pakruojyje. Remiantis šia diskusija buvo parengtas Pakruojo rajono savivaldybės tarybos sprendimas „Dėl Stasio Ušinsko atminimo įamžinimo 2022–2025 m. plano patvirtinimo“, įgyvendinta ne viena kultūrinė iniciatyva.

Šį kartą diskusijoje dėl artėjančios sukakties įprasminimo dalyvavo svečiai: Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ direktorius Jonas Sakalauskas, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas, Vilniaus teatro „Lėlė“ režisierius ir dailininkas Rimantas Driežis, vitražo, meninio/architektūrinio stiklo dailininkė Edita Radvilavičiūtė Utarienė, kraštietė Dalia Bardauskeinė, Vilniaus dailės akademijos Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros docentas Židrūnas Mirinavičius, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus Muzikos ir dailės skyriaus vedėja Aušra Endriukaitienė, skulptoriai Aušra Jasiukevičiūtė ir Arvydas Ališanka, taip pat savivaldybės vadovai, specialistai, vietos politikai, šviesuoliai, kultūros ir turizmo sektoriaus darbuotojai.

Susitikimo dalyviai pasidalino idėjomis, kaip paminėti 120-ąsias Prof. Stasio Ušinsko gimimo metines, diskutavo apie galimybes bendradarbiauti organizuojant parodas, kitas iniciatyvas. Sutarta, kad organizuojamos veiklos, renginiai turi pabrėžti S. Ušinsko, kaip asmens ir menininko, įvairiapusiškumą, apimti visas jo kūrybos sritis, įtraukti į pažintinius ir kūrybinius procesus kuo daugiau vietos bendruomenės, ypač jaunimo. Diskusijos svečiai linkėjo pakruojiečiams drąsos ir ambicijų, nes planuojamas tikrai išskirtinio menininko jubiliejus.

Dėkodamas diskusijos dalyviams, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis pasidžiaugė, kad pakruojiečių iniciatyvos sulaukia palaikymo šalies kultūros ir meno bendruomenėje, nes tik visiems kartu įmanoma pasiekti norimų rezultatų.

Artimiausiu metu bus apibendrintos visos susitikimo metu išsakytos mintys, apsispręsta, kokie renginiai ir iniciatyvos bus įgyvendinami, sudaromas konkretus minėjimo planas ir tęsiamos diskusijos su muziejais, menininkais ir kitais kompetentingais asmenimis.